Časosběrné video: Primární zrcadlo dalekohledu Jamese Webba je kompletní

11.05.2016 - Redakce Tajemství vesmíru


Reklama

Kompletace primárního zrcadla dalekohledu Jamese Webba se přehoupla do další fáze. Po osazení všech osmnácti hexagonálních segmentů, překlopili na počátku května inženýři NASA celý 6,5 metru velký kolos do svislé polohy. Beryliová zrcadla JWST jsou potažena tenkým filmem zlata, aby lépe odrážela infračervené světlo. K vědeckým cílům JWST bude patřit studium dějů v raném vesmíru a vlastnosti planet, které obíhají kolem blízkých hvězd. Zbrusu nový dalekohled má do vesmíru vynést v roce 2018 raketa Ariane 5.

  • Zdroj textu:

    apod.nasa.gov

  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle islámského práva musí muž mezi své ženy zcela spravedlivě rozdělit peníze, čas, sex, pozornost a mnoho dalšího. 

Revue

Ruch a nelidské skřeky přilákaly paní mistrovou do dílny tiskařské manufaktury. Když vejde, rázem na ni jdou mrákoty. Nad knihtiskem visí pověšených čtyřiadvacet koček...

Historie

Nové bionické oko s perovskitovými nanosenzory.

Věda

Snímky systému ATLAS s objevenou planetkou 2019 LD2.

Vesmír

Mořský plž Cratena peregrina běžně žije na mořském dně ve Středozemním moři a Atlantiku u pobřeží Iberského poloostrova, Senegalu a u Kanárských ostrovů.

Příroda

Dvojice ostrůvků Gardner Pinnacles je jedinou viditelnou částí sopky Pūhāhonu. Podle nových měření má vulkán téměř dvojnásobný objem horniny než doposud největší sopka světa Mauna Loa.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907