Černohorka vyhrála soutěž v lenošení: Na matraci pod širým nebem vydržela 117 hodin

28.08.2021 - Zuzana Rychlá a ČTK

Dubravka Aksičová se stala vítězkou soutěže v lenošení, která se tradičně koná u černohorské vesnice Donja Brezna. Na matraci pod širým nebem vydržela celých 117 hodin, čímž více než dvojnásobně překonala dosavadní rekord


Reklama

Vítězkou recesistické soutěže v lenošení, se po 117 hodinách stala Duda Aksičová, pouze pět minut předtím ale gentlemansky odstoupil Nikola Bošković. Bronzovou medaili získal Marko Vučković, který vydržel nicnedělat úctyhodných 115 hodin. 

Podle pravidel je závodníkům dovoleno spát, číst si, jíst a pít. Po zkušenostech z minulých ročníků bylo letos závodníkům umožněno, aby si jednou za osm hodin odskočili na záchod. Podle organizátora klání Radoje Blagojeviče byla možná tato skutečnost důvodem, proč se podařilo překonat rekord tolika závodníkům. Dosavadní šampion ještě před změnou pravidel zvládl polehávat pouhých 52 hodin.

TIP: Auto k zulíbání: Padesátihodinový polibek přinesl výherkyni nové auto

Výherkyně si za svůj mimořádný výkon odnesla cenu 300 eur (zhruba 7 500 korun). „Přihlásila jsem se, abych si odpočinula,“ prohlásila ještě v průběhu závodu Aksičová. Připustila ale, že ji zlákala i možnost peněžité odměny.

Soutěž v lenošení začal Blagojević organizovat před deseti lety proto, aby vtipným způsobem upozornil na stereotypní vnímání Černohorců jako lenochů. „Doufám, že tento závod poslouží k tomu, aby se změnil pohled na Černohorce. Ukázali jsme, že i vleže umíme vydělávat peníze,“ prohlásil organizátor soutěže Radoje Blagojević.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Oceánský lapač Jenny v akci - během 12týdenní mise se mu podařilo z oceánu odstranit 10 tisíc tun odpadu.

Zajímavosti

Plynný obr 2M0437b se zrodil před pouhými několika miliony let (ilustrativní foto).

Vesmír

Žravost a obrovská pusa vysloužily rohatce brazilské (Ceratophrys cornuta) přiléhavou přezdívku „Pac-Man“ – podle jedné z prvních počítačových her, v níž nenasytný puntík s velkou pusou probíhá bludištěm a polyká vše, co se mu postaví do cesty.

Příroda
Věda

<p>Polární záře oblohu rozsvítí neonovým světlem. V Laponsku je lze pozorovat hlavně v zimě. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Cestování

Ženský akt ležící na břiše z roku 1917 od Egona Schieleho.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907