Chytrý telefon bez baterie? Vědci na tom už pracují

01.07.2017 - Stanislav Mihulka

Baterie představují u dnešní chytrých telefonů nepříjemně omezující součást. Dost možná se budoucí telefony obejdou i bez nich

Chytrý telefon -<p>Telefony se prozatím bez baterie neobejdou</p>
Chytrý telefon -

Telefony se prozatím bez baterie neobejdou


Reklama

Kdo prodává baterie, je za vodou. Potřebuje je každý. A pokrok v technologiích baterií postupuje jenom velmi ztuha. Co kdyby ale telefony žádnou baterii nepotřebovaly?

Právě toho by rádi docílili vědci Washingtonovy univerzity. Pracují na technologii, která využívá energii z rádiových vln pomocí tzv. zpětného rozptylu. Tyto vlny prostupují svět všude kolem nás a jejich energie obvykle jen tak vyšumí.

TIP: Bez baterie: Nový implantát používá jako elektrolyt tělní tekutiny

Zařízení je teprve ve vývoji, ale už v podstatě funguje. Vědci už z telefonu bez baterie zavolali na běžný mobilní telefon. Používají k tomu analogovou komunikaci, protože konverze lidské řeči na digitální signál spotřebuje velké množství energie. Těšíte se už na telefony bez baterií?

  • Zdroj textu:

    Wired

  • Zdroj fotografií: CC0 Public Domain

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Vesmírná loď vstupuje do atmosféry. Nyní vše závisí na bezvadné funkci tepelného štítu.

Vesmír

Konstantin Rokossovskij zastával během bitvy funkci velitele Centrálního frontu.

Válka

Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907