Číňan uvězněný v karanténě uběhl maraton doma v obýváku

13.02.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Epidemie koronaviru, která ochromuje Čínu, má k dnešnímu dni již více než 60 tisíc nakažených a vyžádala si již přes 1 300 obětí. Kromě toho ale obrátila život milionům lidí uvězněných v nemocniční izolaci i v domácí karanténě.

Patří mezi ně i Pan Shancu – amatérský běžec z Chang-čou ležícího asi 200 km jihojihozápadně od Šanghaje. „Již několik dnů jsem nebyl venku a už se to nedalo vydržet,“ nechal se slyšet mladý muž. Rozhodl se proto, že vynucené nicnedělání vymění za pohyb a vyrazil na trať maratonského závodu.

Jeho maraton byl o to těžší, že jej musel absolvovat v uzavřeném prostoru svého bytu. Maratonskou vzdálenost 42 195 metrů zvládl za 4 hodiny, 48 minut a 44 sekund, což je zhruba o dvě hodiny pomalejší než jeho osobní rekord. V součtu urazil dokonce více než předepsaných 42 kilometrů, neboť svůj necelých osm metrů dlouhý okruh absolvoval celkem 6 250×.

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: AsiaWire | Cheng Dadu

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1923 zvítězil italský jezdec Ugo Sivocci s vozem Alfa Romeo v legendárním závodě Targa Florio. 

Zajímavosti

Petriho miska se štetičkovcem Penicillium chrysogenum, z něhož byl poprvé izolován penicilin.

Věda

Pro meč až do Francie

Anna Boleynová (1501–1536)

Anna Boleynová neměla na muže zrovna štěstí. A coby druhá manželka Jindřicha VIII. si zrovna nepolepšila. Rodit mužské potomky se jí pohříchu nedařilo. Na první pokus přivedla na svět „jen“ budoucí královnu Alžbětu I., poté následovaly tři potraty. V té době asi nebyla ta nejpříjemnější společnice. Navíc nepřátel měla vždy víc než dost. Nařčení z toho, že je králi nevěrná a za jeho zády kuje pikle, na sebe nenechalo dlouho čekat. Nebo se Jindřich prostě jen zakoukal do Jany Seymourové a potřeboval jí udělat po svém boku místo? V roce 1536 je Anna obviněna z velezrady (a pro jistotu také z cizoložství, incestu a čarodějnictví) a putuje do vězení v Toweru.

Dál už je to prosté. Jako čarodějnice by měla správně být upálena na hranici, ale to si její bývalý manžel nepřeje. Dokonce vyslyší její poněkud neobvyklou prosbu, a to aby byla sťata mečem. V Anglii se tehdy bez výjimky popravuje sekyrou. Jindřich VIII. milostivě odloží výkon o celé dva dny, než z Calais dorazí mistr dlouhého meče. Samotný průběh je překvapující. Dalo by se čekat, že Anna řekne králi v poslední chvíli něco peprného. Proto se tu také tísní davy. Místo toho ale vyzve všechny přihlížející, aby se s ní naposledy pomodlili. A pak už se jde na věc. Lidé tehdy odcházejí z popravy rozčarováni: ta překrásná a do poslední chvíle pokorná světice měla být nehodnou čarodějnicí? Něco tu evidentně nesedí…

Historie
Revue
Vesmír

Americký náklaďák GMC CCKW-353 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907