Číňan uvězněný v karanténě uběhl maraton doma v obýváku

13.02.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Epidemie koronaviru, která ochromuje Čínu, má k dnešnímu dni již více než 60 tisíc nakažených a vyžádala si již přes 1 300 obětí. Kromě toho ale obrátila život milionům lidí uvězněných v nemocniční izolaci i v domácí karanténě.

Patří mezi ně i Pan Shancu – amatérský běžec z Chang-čou ležícího asi 200 km jihojihozápadně od Šanghaje. „Již několik dnů jsem nebyl venku a už se to nedalo vydržet,“ nechal se slyšet mladý muž. Rozhodl se proto, že vynucené nicnedělání vymění za pohyb a vyrazil na trať maratonského závodu.

Jeho maraton byl o to těžší, že jej musel absolvovat v uzavřeném prostoru svého bytu. Maratonskou vzdálenost 42 195 metrů zvládl za 4 hodiny, 48 minut a 44 sekund, což je zhruba o dvě hodiny pomalejší než jeho osobní rekord. V součtu urazil dokonce více než předepsaných 42 kilometrů, neboť svůj necelých osm metrů dlouhý okruh absolvoval celkem 6 250×.

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: AsiaWire | Cheng Dadu

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1997 vyšla studie tvrdící, že očkování způsobuje autismus, a její závěry rezonují na internetu dodnes.

Zajímavosti

Chytré toalety by mohly zvýšit naši připravenost na budoucí epidemie.

Věda
Revue

Velmi těsná dvojice trpaslíků J2322+0509

Vesmír

Napoleon ruské revoluce

Alexandr Fjodorovič Kerenskij

Právník Alexandr Fjodorovič Kerenskij byl před válkou jako poslanec v Dumě dobře známou osobností. Po březnové revoluci působil ve vlivném petrohradském sovětu, dosáhl funkce ministra spravedlnosti a posléze se realizoval jako ministr války a námořnictva. Kerenskij se snažil vrátit ruskou armádu do války, letní ofenzíva roku 1917, jejíž součástí byl i útok u Zborova, však selhala. V Rusku stále sílili bolševici a volání po míru bez anexí a kontribucí.

Kerenskij se po bolševické revoluci pokusil zvrátit situaci, nebyl však úspěšný a následně uprchl do Anglie a Francie. Nevzdal se veřejného života a publikoval, ale do Ruska se nikdy nevrátil. Zemřel ve Spojených státech.

Historie

Výrazné barvy nemají mandrilové jen v obličeji, ale rovněž na zadku, kde pravděpodobně slouží pro snadnější pohyb skupiny v husté vegetaci.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907