Číňan uvězněný v karanténě uběhl maraton doma v obýváku

13.02.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Epidemie koronaviru, která ochromuje Čínu, má k dnešnímu dni již více než 60 tisíc nakažených a vyžádala si již přes 1 300 obětí. Kromě toho ale obrátila život milionům lidí uvězněných v nemocniční izolaci i v domácí karanténě.

Patří mezi ně i Pan Shancu – amatérský běžec z Chang-čou ležícího asi 200 km jihojihozápadně od Šanghaje. „Již několik dnů jsem nebyl venku a už se to nedalo vydržet,“ nechal se slyšet mladý muž. Rozhodl se proto, že vynucené nicnedělání vymění za pohyb a vyrazil na trať maratonského závodu.

Jeho maraton byl o to těžší, že jej musel absolvovat v uzavřeném prostoru svého bytu. Maratonskou vzdálenost 42 195 metrů zvládl za 4 hodiny, 48 minut a 44 sekund, což je zhruba o dvě hodiny pomalejší než jeho osobní rekord. V součtu urazil dokonce více než předepsaných 42 kilometrů, neboť svůj necelých osm metrů dlouhý okruh absolvoval celkem 6 250×.

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: AsiaWire | Cheng Dadu

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kvůli nádoru nemohou tasmánští čerti žrát, a brzy tak hynou hlady. Vědci ale nedávno zjistili, že u některých ďáblů již tělo na rakovinu reaguje tvorbou protilátek.

Zajímavosti
Věda

Podle dat sondy InSight se Mars se třese více než Měsíc a o něco méně než Země.

Vesmír

Takarkori, jihozápadní Libye

Věda

Řada vojáků odmítla bojovat za císaře pána a místo nejisté budoucnosti na frontě raději dezertovala.

Historie

Hnízda hýlů mexických (Haemorhous mexicanus) přivedla zoology k závěru, že nikotin je v dlouhodobém horizontu škodlivý i ptákům

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907