Čtyřnohý šéf: Starostou v Kentucky se stal francouzský buldoček

06.02.2021 - Vilém Koubek

Novým starostou amerického Rabbit Hash se stal Wilbur: Pro francouzského buldočka hlasovalo přes 13 tisíc lidí


Reklama

Kentucké Rabbit Hash si poprvé zvolilo za starostu psa již v roce 1998, kdy správu obce převzal chlupáč Goofy Borneman. Od té doby se každé čtyři roky konají volby, v nichž usedlíci odevzdávají hlasy mazlíčkům: Jediná podmínka zní, aby každý volič přispěl na Rabbit Hash Historical Society, jež městečko spravuje reálně.

TIP: Koza v  křesle starosty: Volby v americkém Fair Heavenu vyhrála koza

Letošní ročník se nesl v duchu drtivé porážky: Buldoček Wilbur obdržel nadpoloviční většinu z celkových 22 985 hlasů, a jeho kampaň tak získala v přepočtu 136 tisíc korun. Za ním se umístil bígl Jack Rabbit a zlatá retrívřice Poppy.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Obsahy izotopů stroncia a kyslíku v pozůstatcích padlých v bitvě u Himéry prozrazují, že většinou nešlo o sicilské bojovníky, ale žoldáky ze vzdálených míst.

Věda
Vesmír

Z rybníka na talíř

skokan zelený | výskyt: Evropa

Tento hybrid skokana skřehotavého a krátkonohého dorůstá 5–11 cm a jeho obvykle hnědé oči mění v době páření barvu: U samců přecházejí do zelenožluté, zatímco samicím žloutnou nebo získávají žlutohnědý odstín. Díky svému jasně zelenému zbarvení skokani na svou hmyzí oběť rádi číhají například v záplavě lístků okřehku menšího, lidově zvaného žabinec. K jejich nejurputnějším predátorům přitom patří člověk – zmíněný žabí druh se totiž považuje za delikatesu. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Na malou plachetnici Sundowner se nacpalo na 130 vojáků. Za jejím kormidlem stál Charles Lightoller, někdejší druhý důstojník Titanicu.

Válka
Revue

V napjaté atmosféře na počátku 17. století se rozbuškou k rozpoutání násilí mezi katolíky a nekatolíky mohla stát i zdánlivá drobnost. 

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907