Díky chybě v objednávkovém systému si Číňan užíval půl roku kuřata zdarma

20.05.2021 - Martin Reichman

Čínský student objevil mezeru v objednávkovém systému fast foodového řetězce. Než spadla klec, způsobil řetězci společně se svými přáteli škodu za 650 tisíc korun


Reklama

Třiadvacetiletý Číňan Sü objevil chybu v online objednávkovém systému fast foodového řetězce KFC. Své objednávky platil pomocí kupónů, obratem ale v aplikaci WeChat požádal o jejich vrácení. Jídlo tak dostával zcela zdarma. Pár neuhrazených porcí v lidnaté zemi by nejspíš prošlo bez povšimnutí, nebýt toho, že se Sü rozhodl chopit příležitosti a začal objednávky přeprodávat. O své know-how se navíc neváhal poděli s dalšími čtyřmi kamarády. Partička tak během půl roku způsobila řetězci škodu ve výši 200 tisíc jüanů (v přepočtu zhruba 645 tisíc korun).

TIP: Belgičan dostává devět let denně pizzu, kterou si neobjednal

Čínská média sice neuvádějí, jakým způsobem byli vypečení podnikatelé nakonec dopadeni, že se jim „proklatě dobré kuře“ proklatě prodražilo je ale zřejmé. Soud poslal Süa na 2,5 roku za mříže a potrestal jej i pokutou 6 tisíc jüanů (20 tisíc korun). Jeho společníci si od soudu odnesli tresty ve výši od 15 měsíců do dvou let a povinnost zaplatit pokuty od tisíce do čtyř tisíc jüanů.

Případ vyvolal vášnivé diskuse mnoha uživatelů a otevřel otázku, zda je využívání podobných chyb skutečným porušením zákona. Jak je vidno i z rozsudku, pro soudce byla odpověď vcelku jednoznačná.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907