Do závodu o kolonizování rudé planety vstoupily Spojené arabské emiráty

17.02.2017 - Stanislav Mihulka

Uspějí s kolonizací Marsu bohatí a ambiciózní šejkové z Arabského poloostrova?

Město na Marsu -<p>Design marťanského města podle architektů Spojených arabských emirátů</p>
Město na Marsu -

Design marťanského města podle architektů Spojených arabských emirátů


Reklama

Na kolonizování Marsu si dělá zálusk celá řada velkých hráčů, od společností jako je Mars One, až po nadšené miliardáře jako Elon Musk. K tomuto velkolepému závodu se teď připojily Spojené arabské emiráty. Předseda vlády Spojených arabských emirátů a emír Dubaje Muhammad ibn Rašíd Al Maktúm před pár dny zveřejnil ambiciózní plán Mars 2117. Podle něj Spojené arabské emiráty během příštích 100 let vybudují první město na Marsu.

Mise Mars 2117

Šejch Muhammad představil návrh designu celého města na rudé planetě i detaily vnitřní architektury. Hlavním cílem plánu Mars 2117 je inspirovat a přinést vizi, jejíž růst budou zajišťovat budoucí generace odborníků i snílků. V dnešní době jsou takové ambiciózní vize více než potřebné.

TIP: Cvičiště pro kolonisty: V Mohavské poušti se objeví 3D tištěné kolonie pro Mars

Na povrchu Marsu zatím úspěšně přistály sondy pouze jediné země světa – Spojených států. Evropské sondy a sondy bývalého Sovětského svazu selhaly. Spojené arabské emiráty sice založily kosmickou agenturu teprve v roce 2014, ale věří si. V roce 2021 by na oběžné dráze Marsu chtěly mít meziplanetární sondu Hope. Nemají sice zkušenosti s raketami, ale mají hodně peněz a chuť dělat velké věci.

Reklama

  • Zdroj textu:

    International Business Times, Government of Dubai Media Office

  • Zdroj fotografií: Dubai Media Office

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907