Humanitární skládačka Pouncer: Nový způsob pomoci obětem katastrof a válek

26.09.2016 - Stanislav Mihulka

Bezpilotní dron Pouncer umí na nebezpečná místa dopravit humanitární pomoc. Tím ale jeho využití zdaleka nekončí

Pouncer -<p>Drony Pouncer mohou být vypouštěny z transportních letounů C-130 Hercules</p>
Pouncer -

Drony Pouncer mohou být vypouštěny z transportních letounů C-130 Hercules


Reklama

Zásobování lidí postižených válkami nebo přírodními katastrofami dnes závisí na shazování pomoci z letadel. Jde o poměrně nepřesný způsob dopravy, který je navíc vázaný na dobré počasí.

Společnost Windhorse Aerospace proto vyvinula bezpilotní dron Pouncer, který může vlastními silami přistát na požadovaném místě. Po přistání jej lze rozebrat a samotný dron následně využít k dalším účelům

Pouncer má dutá křídla a trup, který lze napěchovat jídlem, vodou a léky. Plastová křídla a trup je možné využít pro stavbu úkrytu a dřevěná kostra letounu může posloužit jako palivo na oheň.

TIP: Bezpilotní záchranáři. V Izraeli otestovali autonomní záchranný dron AirMule

Tento dron je navržen pro situace, v nichž nefunguje nebo je výrazně omezena komunikace, cesty, silnice i železnice byly zničeny, nebo jsou neprůjezdné a letecká doprava přímo na místo určení by byla příliš nebezpečná. Drony Pouncer by mohly být vypouštěny z letounu C-130 Hercules, v maximální výšce 7 600 metrů. Z této výšky Pouncer dopraví pomoc až do vzdálenosti 100 kilometrů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Windhorse Aero

  • Zdroj fotografií: Windhorse Aero

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907