Drsné varování: Starosta ukrajinského Dnipra nechal vykopat 615 hrobů

10.04.2020 - Martin Reichman


Reklama

Poněkud drsný způsob varování před pandemií koronaviru zvolili radní ukrajinského města Dnipro. Starosta nechal za městem vyhloubit 615 nových hrobů. Radnice také nakoupila dva tisíce platových pytlů určených na mrtvoly.

Ukrajinské Dnipro má přibližně milion obyvatel. Podobá se tak například Praze – je zhruba o pětinu menší, hustota zalidnění je však v obou městech srovnatelná. Nákaza koronavirem je zde na úplném počátku – podle informací ukrajinského ministerstva zdravotnictví je k dnešnímu dni v celé zemi 1892 potvrzených případů COVID-19, přičemž 57 lidí již v souvislosti s touto nemocí zemřelo. Za posledních 24 hodin má Ukrajina 224 nových případů.

Samotná Dněpropetrovská oblast, jejímž je Dnipro hlavním městem, eviduje k dnešnímu dni pouhých 41 případů COVID-19. Přesto se místní úřady odhodlaly k radikálnímu kroku. Starosta Borys Filatov nechal za městem vyhloubit 615 nových hrobů. Radnice také nakoupila dva tisíce platových pytlů, určených na mrtvoly. Společně s doporučeními, aby obyvatelé města dodržovali zásady hygieny a sociální odstup, má akce sloužit jako důrazné varování. 

Zatímco část obyvatel Dnipra akci radnice odsuzuje a obviňuje starostu ze šíření paniky, ten podobná nařčení důrazně odmítá: „Nejde o paniku, ale logistiku. Bože nedopusť, abychom hroby a pytle potřebovali,“ prohlásil starosta Filatov.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vesmír

Norimaki Synthesizer ve variantě pro digitální ochutnávání suši

Věda
Revue

Elisabeth na autoportrétu

Historie
Vesmír
Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907