Drsné varování: Starosta ukrajinského Dnipra nechal vykopat 615 hrobů

10.04.2020 - Martin Reichman


Reklama

Poněkud drsný způsob varování před pandemií koronaviru zvolili radní ukrajinského města Dnipro. Starosta nechal za městem vyhloubit 615 nových hrobů. Radnice také nakoupila dva tisíce platových pytlů určených na mrtvoly.

Ukrajinské Dnipro má přibližně milion obyvatel. Podobá se tak například Praze – je zhruba o pětinu menší, hustota zalidnění je však v obou městech srovnatelná. Nákaza koronavirem je zde na úplném počátku – podle informací ukrajinského ministerstva zdravotnictví je k dnešnímu dni v celé zemi 1892 potvrzených případů COVID-19, přičemž 57 lidí již v souvislosti s touto nemocí zemřelo. Za posledních 24 hodin má Ukrajina 224 nových případů.

Samotná Dněpropetrovská oblast, jejímž je Dnipro hlavním městem, eviduje k dnešnímu dni pouhých 41 případů COVID-19. Přesto se místní úřady odhodlaly k radikálnímu kroku. Starosta Borys Filatov nechal za městem vyhloubit 615 nových hrobů. Radnice také nakoupila dva tisíce platových pytlů, určených na mrtvoly. Společně s doporučeními, aby obyvatelé města dodržovali zásady hygieny a sociální odstup, má akce sloužit jako důrazné varování. 

Zatímco část obyvatel Dnipra akci radnice odsuzuje a obviňuje starostu ze šíření paniky, ten podobná nařčení důrazně odmítá: „Nejde o paniku, ale logistiku. Bože nedopusť, abychom hroby a pytle potřebovali,“ prohlásil starosta Filatov.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907