Dvojice seniorů na útěku: Policie je objevila opilé na metalovém koncertě

10.09.2018 - Vilém Koubek

Z německého domova pro seniory se na počátku srpna ztratili dva důchodci. Policie je nakonec objevila podnapilé na nedalekém metalovém festivalu


Reklama

Dvojice nejmenovaných penzistů pláchla z pečovatelského domu v okrese Dithmarschen a následně si zřejmě stopem zkrátila cestu na 40 kilometrů vzdálený festival Wacken Open Air. Největší metalová sešlost světa začala 2. srpna a končila čtvrtého.

TIP: Splněné životní přání: Stoletou stařenku zatkla policie

Mezi zhruba 75 tisíci fanoušky však policie čiperné staříky objevila o den dřív: Fakt, že se musejí vrátit do domova před závěrem metalového svátku, je údajně velmi rozesmutnil. Policistům prý dalo velmi zabrat, než muže přesvědčila, aby dobrovolně nasedli do taxíku a nechali se odvézt zpět. Jejich eskapáda vyvolala velký ohlas na internetu a před neohroženými důchodci smekli i pořadatelé festivalu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Wacken Open Air, ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907