Extrémní skokanka Ifflandová jako první skočila do vody z letícího balonu

15.05.2021 - Zuzana Rychlá

Dvojnásobná mistryně světa v extrémních skocích do vody Rhiannan Ifflandová skočila z letícího horkovzdušného balonu z osmnácti metrů do vody. Nikdo jiný něco takového z pohyblivé platformy nedokázal.


Reklama

Devětadvacetiletá Australanka Rhiannan Ifflandová si ojedinělým projektem zpestřila období, kdy kvůli koronaviru přišla o závody světové série Red Bull a musela trénovat jen z desetimetrové věže. Zvolila oblast přehrady Lostock v Novém Jižním Walesu. „Je to jedna z mých oblíbených oblastí a chtěla jsem navštívit lokalitu, kterou poškodily lesní požáry. Bylo strašně dojemné, když jsem to viděla vysoko z oblohy,“ uvedla čtyřnásobná vítězka světové série. Musela také čekat na ideální počasí. Vítr mohl mít rychlost maximálně pět kilometrů v hodině, jinak by byl balon jako platforma příliš nestabilní.

Ifflandová byla připoutána na malé plošině vně koše. Balon nejdříve vystoupal do čtyřiceti metrů, a když doletěl na místo skoku, klesl na osmnáct metrů. Nyní už odpoutaná Ifflandová pak měla jen krátký okamžik, aby se odrazila a skočila.

TIP: Adrenalin v hledáčku: Nejlepší snímky soutěže Red Bull Illume

„Je to neuvěřitelné. Snila jsem o tom, že dokážu něco jako první, už když jsem před dvaceti lety se skoky do vody začala. Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít tuhle neuvěřitelnou příležitost skočit z horkovzdušného balonu. Trénovala jsem na tohle posledních několik měsíců, takže jsem strašně hrdá, že jsem to jako první dokázala,“ líčila nadšená Ifflandová.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907