Extrémní skokanka Ifflandová jako první skočila do vody z letícího balonu

15.05.2021 - Zuzana Rychlá

Dvojnásobná mistryně světa v extrémních skocích do vody Rhiannan Ifflandová skočila z letícího horkovzdušného balonu z osmnácti metrů do vody. Nikdo jiný něco takového z pohyblivé platformy nedokázal.


Reklama

Devětadvacetiletá Australanka Rhiannan Ifflandová si ojedinělým projektem zpestřila období, kdy kvůli koronaviru přišla o závody světové série Red Bull a musela trénovat jen z desetimetrové věže. Zvolila oblast přehrady Lostock v Novém Jižním Walesu. „Je to jedna z mých oblíbených oblastí a chtěla jsem navštívit lokalitu, kterou poškodily lesní požáry. Bylo strašně dojemné, když jsem to viděla vysoko z oblohy,“ uvedla čtyřnásobná vítězka světové série. Musela také čekat na ideální počasí. Vítr mohl mít rychlost maximálně pět kilometrů v hodině, jinak by byl balon jako platforma příliš nestabilní.

Ifflandová byla připoutána na malé plošině vně koše. Balon nejdříve vystoupal do čtyřiceti metrů, a když doletěl na místo skoku, klesl na osmnáct metrů. Nyní už odpoutaná Ifflandová pak měla jen krátký okamžik, aby se odrazila a skočila.

TIP: Adrenalin v hledáčku: Nejlepší snímky soutěže Red Bull Illume

„Je to neuvěřitelné. Snila jsem o tom, že dokážu něco jako první, už když jsem před dvaceti lety se skoky do vody začala. Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít tuhle neuvěřitelnou příležitost skočit z horkovzdušného balonu. Trénovala jsem na tohle posledních několik měsíců, takže jsem strašně hrdá, že jsem to jako první dokázala,“ líčila nadšená Ifflandová.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sovětští vojáci během „bitvy o předměstí“ ve městě Puškin v lednu 1944. Od září 1941 bylo toto město ležící pouhých 25 kilometrů od centra Leningradu okupováno německými vojáky.

Válka
Zajímavosti

Jeden miligram jedu pralesničky strašné (Phyllobates terribilis) by stačil k usmrcení 10 000 myší, 10 až 20 lidí, nebo dvou samců slona afrického.

Věda

„Kosmický ohňostroj“, i tak by se dal nazvat rozpad raketového stupně z nosiče CZ-3B. (foto: © Steve Cullen Photography)

Vesmír

Milan Obrenović II. (1819–1839)

26 dnů srbským králem

Princ Milan Obrenović byl srbským knížetem a coby nejstarší syn v rodu měl garantováno dědictví koruny. Jenže když na konci června roku 1839 srbský král (a jeho otec) Miloš Obrenović abdikuje, prodělává princ těžký zápal plic. Blouzní v horečkách a trpí zimnicí, vůbec netuší, co se kolem něj děje. Nepostřehne ani to, že už je vlastně panovníkem. Po šestadvaceti dnech od svého čestného jmenování umírá, aniž by podepsal jediný dokument nebo list. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907