Hloupá sázka skončila smrtí: Muž se pokusil sníst 50 natvrdo uvařených vajec

12.11.2019 - Martin Reichman

Dvaačtyřicetiletý Ind se vsadil, že na posezení sní 50 natvrdo uvařených vajec. Hloupá sázka ale skončila smrtí. Je vůbec možné sníst 50 vajec bez vážných zdravotních následků?

<p>Paul Newman, coby Frajer Luke. Obdiv spoluvězňů si získává nejen svým postojem k životu, ale také třeba vítězstvím v sázce o snědení padesáti vajec.</p>

Paul Newman, coby Frajer Luke. Obdiv spoluvězňů si získává nejen svým postojem k životu, ale také třeba vítězstvím v sázce o snědení padesáti vajec.


Reklama

Ve filmové klasice z roku 1967 si Paul Newman, coby Frajer Luke, získá respekt spoluvězňů i díky vyhrané sázce – během hodiny dokáže sníst 50 natvrdo uvařených vajec. Jak už to tak ale bývá, filmová fikce se od reality v mnohém liší.

Zahrát si na Frajera Luka nedávno zkusil i dvaačtyřicetiletý Subhash Yadav z indické Uttarpradéše. Se svým přítelem se vsadil, že stejně jako filmový hrdina sní 50 natvrdo uvařených vajec. Podle informací dubajského deníku Gulf News nebyl Subhash limitován časem, vejce měl sníst zkrátka „na posezení“.

Až do 41 vejce šlo vše překvapivě hladce, vejce číslo 42 se ale pro Subhashe stalo osudným. Při jeho pojídání muž upadl do bezvědomí, načež byl transportován do okresní nemocnice. Přes veškerou péči lékařů se ale muže nepodařilo zachránit. Přesná příčina úmrtí zveřejněna nebyla, lékaři pouze konstatovali, že došlo ke kolapsu organismu v důsledku přejedení.

Lze vůbec sníst 50 vajec bez následků?

Průměrné vejce váží od 40 do 60 gramů. Hmotnost 50 natvrdo uvařených vajec se tak pohybuje okolo 2,5 kilogramu. Jde tak o porci, kterou běžný člověk bez vážnějších zdravotních následků pozře jen velmi těžko. Existují pochopitelně výjimky – v Jižní Koreji narozená Američanka Sonya Thomasová (mimochodem velmi subtilní dáma) dokázala sníst dokonce 65 natvrdo uvařených vajec. Účastnice mnoha soutěží jedlíků to navíc zvládla v neuvěřitelném čase 6 minut a 40 sekund.

TIP: Hloupostí do hrobu: Smutní vítězové Darwinových cen za nejhloupější smrt

Tajemství rekordmanky, které se přezdívá „Černá vdova“, podle odborníků paradoxně tkví v její subtilní konstituci. Má sice mírně větší objem žaludku než většina běžných smrtelníků, kromě toho ale má jen minimum břišního tuku. Díky tomu se její žaludek může roztáhnout do nebývalých rozměrů. Ať už máte ale postavu jakoukoli – podobné hrátky opravdu nekončívají dobře. Pokud tedy můžeme radit – na Frajera Luka si raději nehrajte.

  • Zdroj textu:

    Gulf News

  • Zdroj fotografií: Warner Brothers

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Stoupající hladiny způsobí ve městech škody, jejichž očekávaná výše dosáhne do konce století desítek trilionů korun.

Zajímavosti
Věda
Historie

Rekonstrukce hrubého vzhledu magnetického pole Slunce. Je zřejmé, že jde o velmi komplikovaný magnet

Vesmír

Menší obrázky ukazují, jak karty vidíme my, a větší, jak je vidí včely.

Zajímavosti

Příslušníci Local Defence Volunteers - konkrétně tito muži bojovali proti Němcům už v Belgii za Velké války

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907