Hybridní vzducholoď Airlander 10 poprvé opustila hangár v Británii

09.08.2016 - Stanislav Mihulka

Vzducholoď Airlander 10 čeká první let v Británii a nezbytné letové testy


Reklama

Největší létající stroj světa poprvé opustil hangár. 6. srpna před úsvitem se héliová hybridní vzducholoď Airlander 10 společnosti Hybrid Air Vehicles poprvé představila britské veřejnosti pod otevřeným nebem.

Vzducholoď o délce 92 m a šířce 43,5 m původně vyvíjeli v USA, jako součást vojenského programu hybridních vzducholodí s dalekým dosahem pro průzkum a podporu pozemních sil LEMV (Long Endurance Multi-Intelligence Vehicle).

TIP: Elektrická multikoptéra Volocopter má za sebou první pilotovaný let

Po opuštění hangáru Airship Shed 1 na základně britského vojenského letectva RAF Cardington v hrabství Bedfordshire čeká vzducholoď první let v Británii a letové testy. Pokud v nich Airlander 10 uspěje, tak bude sloužit civilním účelům, od přepravy nákladů a dálkového průzkumu země, až po turistické lety.

  • Zdroj textu:

    New Atlas, Hybrid Air Vehicles

  • Zdroj fotografií: Hybrid Air Vehicles

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Používání nástrojů se stalo jedním z hnacích motorů rozvoje mozku. Rod Homo se naučil kontrolovat oheň možná už před 1,5 milionu let.

Zajímavosti
Vesmír

Marilyn Monroe s generálním prokurátorem USA Robertem F. Kennedym a prezidentem Johnem F. Kennedym na oslavě narozenin.

Historie
Zajímavosti

Anhinga africká (Anhinga rufa) žije v subsaharské Africe. Přezdívá se jí „hadí pták“, což neodráží potravní specializaci, ale dojem, který budí při lovu. Loví totiž tak, že má tělo zcela ponořené pod vodou a nad vodní hladinu ční pouze hlava a krk. Dlouhý krk, navíc zrcadlený ve vodní hladině, budí dojem hada. Anhingy mají na jídelníčku i vodní hady, ale jejich potravu tvoří převážně ryby, obojživelníci, vodní hmyz, korýši a měkkýši. 

Příroda

Mnozí připisují mizení letadel a lodí v bermudském trojúhelníku nadpřirozenu či mimozemšťanům.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907