Aby se vyhnul stíhání, uprchnul do divočiny: Našli jej nahého na stromě ve zuboženém stavu

Obviněný Australan se zbavil sledovacího náramku a pokusil se před zákonem utéct. Našli ho nahého, uprostřed jezera plného krokodýlů

21.02.2021 - Vilém KoubekLuke Voskresensky byl obviněn z ozbrojené loupeže a v rámci čekání na soud dostal monitorovací zařízení s příkazem zdržovat se v domácím vězení. Dotyčný však pásku s GPS senzorem odstřihl a vydal se na útěk.

Z bláta do louže

Snaha držet se mimo obydlené oblasti jej nicméně zavedla do loviště krokodýlů: Krvelační predátoři pak Lukea zahnali hlouběji do svého území, kde si nakonec ze zoufalství postavil úkryt ve větvích stromů. K jeho výrobě použil oblečení, živil se hlavně hlemýždi a v popsané mizérii se potácel čtyři dny, než jej náhodou objevili rybáři, kteří v oblasti kladli pasti na kraby. 

Ti jeho stav popsali jako značně zubožený – Luke byl podle nich hladový a dehydrovaný. Po celém těle měl množství škrábanců a hmyzích štípanců. Poté, co rybáři dopravili uprchlíka zpět do civilizace putoval do nemocnice v Darwinu, kde se mu kromě lékařské péče dostalo i policejního dohledu.

TIP: Smutní vítězové Darwinových cen za nejhloupější smrt v roce 2019

Okolnosti Lukova výletu pochopitelně zajímaly také soudce Grega Macdonalda, který měl jeho případ na starosti. Uprchlíkovi totiž hrozí zpřísnění trestu za nedodržení podmínek dohledu. Obhájce se snažil přesvědčit soudce, že další postih již není na místě, neboť obviněný byl dostatečně vytrestán během pobytu v divočině. Soudce Macdonald sice připustil, že šlo jistě o nepříjemnou zkušenost, nicméně „o zkušenost způsobenou vlastní hloupostí.“ Luke Voskresensky se tak zřejmě přísnějšímu trestu nevyhne.


Další články v sekci