Britská společnost prodává láhve plněné čerstvým pobřežním vzduchem

Máte smůlu, že žijete ve velkém městě, zamořeném prachem, zplodinami a oxidem uhličitým? Společnost Coast Capture Air vám nabízí „nejčerstvější pobřežní vzdoušek přímo z britského venkova“. Tři čtvrtě litru vzduchu vyjde na 2 200 korun

09.03.2021 - Martin ReichmanBritská Coast Capture Air uvedla na trh láhve plněné „nejčerstvějším pobřežním vzdouškem“. Za 700mililitrovou láhev zájemce zaplatí 75 liber (v přepočtu zhruba 2 200 korun). Podle firmy jde o řešení pro všechny, kteří jsou nuceni žít v prostředí se znečištěným vzduchem.

„Každá skleněná láhev značky Coast Capture Air obsahuje čerstvý pobřežní vzduch v jeho nejčistší podobě, přímo z přirozených a nedotčených pobřežních linií Velké Británie,“ uvádí firma na svém webu. „Námi dodávaný vzduch pochází z venkovských, člověkem neposkvrněných a odlehlých oblastí“. Naplnění každé láhve předchází cílené měření kvality vzduchu pomocí „vysoce citlivých zařízení“ a firma nabízí i praktický postup, jak si jejich produkt nejlépe užít. 

Podle rad Coast Capture Air je třeba si najít hezké a klidné místo, důkladně si vyčistit nos a teprve poté odzátkovat láhev. Pro maximální využití je třeba vdechovat vzduch do bránice a po každém nádechu láhev vždy pečlivě uzavřít.

TIP: Nadechnutí za padesátikačku: Čerstvý tibetský vzdoušek zabalený v pytlíku

Jakkoli se může obchodní model prodeje láhví plněných vzduchem bláznivý, Coast Capture Air rozhodně není jedinou, která se do „obchodu s čerstvým vzduchem“ vrhla. Originální je především její cenovka. Podobný produkt nabízí za 15 $ (330 kč) například kanadská Vitality Air, která prodává „koncentrovaný čerstvý vzduch z kanadských Skalistých hor“, nebo Air de Montcuq, která za 6 euro (150 kč) pro změnu nabízí „čerstvý vzduch z francouzského venkova“ zabalený v konzervě. Pořídit si můžete i „panenský vzduch z Alp“ nebo třeba „čerstvý tibetský vzdoušek zabalený v pytlíku“.


Další články v sekci