Fastfoodová dieta: Američan se 100 dnů živil jen hamburgery a hranolky

100 dnů se Kevin Maginnis stravoval výhradně ve fastfoodu. Přesto se mu podařilo zhubnout téměř 27 kilogramů a celkově se cítí zdravěji. V čem spočívá jeho trik?

07.06.2023 - Zuzana RychláPokud se snažíte zhubnout, jídlo z fastfoodu bude pravděpodobně první věcí, kterou ze svého jídelníčku vyřadíte. Dietní experiment Kevina Maginnise z Nashvillu ale ukazuje nezdravé stravování v trochu jiné perspektivě.

57letý Maginnis tvrdí, že se mu podařilo zhubnout značné množství tělesné hmotnosti navzdory tomu, že se třikrát denně po dobu 100 dnů živil výhradně hamburgery, hranolky a jablečnými taštičkami od McDonald’s. Neobvyklá dieta mu navíc prý pomohla snížit hladinu cholesterolu, cukru v krvi a také riziko infarktu. A v čem že spočívá Maginnisův trik? Porce, které Američan jedl, prý jen rozkrojil napůl…

Fastfoodová dieta

„Pokud chcete zhubnout, snězte polovinu porce a na udržení hmotnosti si dejte tři čtvrtiny,“ tvrdí svérázný Američan v pořadu Today Show televize NBC. „Dříve jsem byl prediabetický, nyní mám všechny hodnoty v zdravém rozmezí.“

Svůj dietní experiment dokumentoval Maginnis ve videích na TikToku a po 100 dnech se pochlubil působivými výsledky – během této doby dokázal zhubnout téměř 27 kilogramů – ze 108 kg se při fastfoodové stravě dostal na 81,4 kg. Výsledky diety zaujaly i Kevinovu ženu, která se do experimentu zapojila také. Během 25 dnů i ona zhubla osm kilogramů.

TIP: Je Big Mac zdravější než suši? Britští výživoví odborníci tvrdí, že ano!

Přestože výživoví odborníci namítají, že podobná dieta není dlouhodobě udržitelná (například množství sodíku překračuje doporučenou denní dávku zhruba dvojnásobně), Kevin je přesvědčený, že našel perfektní způsob, jak zhubnout, aniž by se cítil mizerně. Stále může jíst, co má rád, a jediné, co musí udělat, je kontrolovat si velikost porce.


Další články v sekci