Létající bezpečnostní kamera Ring ohlídá domácnost

Na rozdíl od stacionárních bezpečnostních kamer dokáže kamera Ring Always Home Cam obsáhnout celý byt či dům. Umí totiž létat po uživatelem definované trase

27.09.2020 - Stanislav MihulkaNevýhodou bezpečnostních kamer může být jejich stacionární umístění. To ale rozhodně neplatí pro novou domácí bezpečnostní kameru od společnosti Ring. Jejich Ring Always Home Cam je součástí malého dronu, který hlídá domácnost za letu. 

Automní kamera Ring Always Home Cam může létat po předem nastavené trase. Za letu sleduje, zda do domácnosti nevnikl vetřelec, nedošlo k nějaké katastrofě, ale také to, zda majitelé zavřeli okna, vypnuli vodu, sporák a další potenciálně riziková domácí zařízení. Kamera je navíc různými důmyslnými mechanismy zajištěná tak, aby se co nejméně snížilo riziko zneužití hackery.

Když je kamera „zaparkovaná“ na zemi, má fyzicky zablokovaný výhled, naopak když letí, nelze ji ovládat manuálně. Létá jen podle předem nastavené trasy. Dalším ochranným prvkem je zvuk, který letící kamera vydává, nehrozí tudíž, že by s ní někdo nepozorovaně manipuloval v době, kdy jsou majitelé doma. Zároveň má rotory pohonu pod krytem a je vybavená algoritmy pro vyhýbání se překážkám.

TIP: V novém bezpečnostním systému pro dům hraje klíčovou roli dron s kamerou

Na druhou stranu, kritici technologie upozorňují, že kamera Ring Always Home Cam i tak přináší pro uživatele určitá bezpečnostní rizika. Například nedávno vyšlo najevo, že v některých amerických městech se Ring domluvil s policií, že za jistých okolností poskytne soukromá videa a zvukové nahrávky uživatelů policii. Ring sice ujišťuje, že to bude vždy jen po souhlasu uživatele, podobná zjištění ale klidu nepřidají.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Ring


Další články v sekci