Na Liverpoolské univerzitě lze studovat magisterský obor The Beatles

Liverpoolská univerzita jako první na světě nabízí možnost absolvovat studium zaměřené na čtveřici patrně nejslavnějších rodáků tohoto severoanglického města. Od září otevře magisterský obor The Beatles: Hudební průmysl a odkaz.

01.03.2021 - Zuzana RychláObor zaměřený na legendární hudební skupinu je určen zájemcům o hudební a kreativní průmysl, ale také zaměstnancům muzeí, galerií nebo lidem z cestovního ruchu a zábavního průmyslu.

John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr v 60. letech minulého století utvářeli podobu popové hudby a proslavili i své rodné město. Skupina, která se rozpadla v roce 1970, patří mezi nejúspěšnější a nejuznávanější kapely v historii populární hudby. Dodnes žijí zpěvák a baskytarista kapely Paul McCartney (78) a bubeník Ringo Starr (80).

Podle vedoucí programu Holly Tesslerová se obor The Beatles: Hudební průmysl a odkaz zaměří na význam formace pro hudební průmysl, populární kulturu či turismus v 21. století. Obor je určen zájemcům o hudební a kreativní průmysl, ale také zaměstnancům muzeí, galerií nebo lidem z cestovního ruchu a zábavního průmyslu.

TIP: Když Brouci dobyli Ameriku: Jak se rodila nesmrtelnost beatlemánie

„V tomto magisterském studiu jde spíš o obsáhlejší zkoumání dědictví, cestovního ruchu a kultury v Liverpoolu a Británii než o roli, jakou v tom sehráli The Beatles,“ okomentovala novinku Tesslerová.

Vyučující Mike Jones zdůraznil, že nový studijní obor bude zkoumat hluboký vztah mezi skupinou a městem: „Liverpool by neměl být vnímán jen jako rodiště The Beatles, ale i jako jejich kolébka. To, co dostalo The Beatles do světa, byla částečně jedinečná kultura Liverpoolu.“ 


Další články v sekci