Nezapomenutelný zážitek: Falešný zubař vytrhl pacientovi čtyři přední zuby

Soudy v Turecku nedávno řešily kuriózní případ – uklízeč, vydávající se za zubaře, vytrhl nic netušícímu pacientovi čtyři zuby.

20.12.2023 - Martin ReichmanNa návštěvu zubařské pohotovosti nezapomene Hakan Yıldırım do konce svého života. Tento 42letý muž zavolal na istanbulskou zubní kliniku s tím, že trpí nesnesitelnými bolestmi a požádal o bezodkladné ošetření. Hovor přijal Cemal Şenaslan, který muži nabídl ošetření ještě téhož dne v podvečerních hodinách.

Noční můra v zubařském křesle

Když Hakan na kliniku dorazil, přivítal ho osobně Cemal Şenaslan. Bolestmi sužovaného Hakana ubezpečil, že se mu dostane špičkové péče. Mimo jiné se pochlubil, že přednáší na stomatologické univerzitě.

Po krátké prohlídce sdělil Şenaslan nešťastnému pacientovi, že čtyři jeho přední zuby musí ven. Hakanovi se lékařova diagnóza nepozdávala a s extrakcí souhlasil až poté, co se ho viditelně podrážděný lékař zeptal, zda ho chce učit jeho práci. Şenaslan poté Hakana ubezpečil, že vše vyřeší estetická protéza. Následně podal „doktor“ Şenaslan muži anestetika a vytrhl mu čtyři přední zuby. Za zákrok si vyžádal 1 000 tureckých lir (zhruba 750 korun).

Falešný doktor s mopem

S receptem v ruce vyrazil Hakan do lékárny, kde ho ale čekalo další překvapení – lékárník požadoval za léky plnou úhradu s tím, že recept není opatřen razítkem lékaře a je tak neplatný.

I přes nesnesitelnou bolest a otok přes celý obličej, se Hakan druhý den vypravil na kliniku znovu, aby se zde dozvěděl krutu pravdu – nejen že „doktor“ Şenaslan není lékař a nepřednáší na stomatologické univerzitě, ve skutečnosti šlo o uklízeče.

Rozzuřený Hakan se obrátil na soud, kde se dožadoval 100 tisíc lir jako náhrady bolestného a nemajetkové újmy. Soudce dal muži za pravdu a falešného doktora Şenaslana odsoudil ke 2,5 rokům vězení a povinnosti vyplatit poškozenému požadované odškodné.


Další články v sekci