Nové zařízení dezinfikuje domácnost elektrolyzovanou slanou vodou

Čínská společnost Egret nedávno představila revoluční zařízení pro úklid v domácnosti, které není ani agresivní, ani toxické a zároveň je šetrné k životnímu prostředí. K dezinfekci využívá jen slanou vodu

12.01.2020 - Stanislav MihulkaPři úklidu v domácnosti musíme obvykle využívat prostředky, které jsou agresivní a často i toxické. Čínská společnost Egret nedávno představila revoluční zařízení pro úklid v domácnosti, které není ani agresivní, ani toxické a zároveň je šetrné k životnímu prostředí. Používá k dezinfekci jen slanou vodu, a přesto zlikviduje naprostou většinu mikrobů, virů a také zápachů, které doma máme.

Zařízení, kterému jeho tvůrci říkají Egret, využívá elektrolyzovanou vodu. Ta vznikne, když zařízení pustí do osolené vody z kohoutku elektrický proud. Na první pohled to vypadá nevinně, ale když se nějaký mikrob či virus dostane s elektrolyzovanou vodou do styku, tak doslova exploduje. Při elektrolýze slané vody totiž vznikne roztok kyseliny chlorné HClO a hydoxidu sodného, čili kyseliny a zásady, který má podle výsledků nedávných výzkumů výrazné dezinfekční účinky.

TIP: Léčba poranění: Elektrické obvazy dokážou ničit rezistentní bakterie

Úklid s Egretem by měl být velmi jednoduchý. Stačí naplnit zásobník obyčejnou vodou a kuchyňskou solí. Po 60 sekundách elektrolýzy je Egret připravený k práci. Podle svých tvůrců je Egret účinný stejně jako běžné prostředky na úklid domácnosti. Lze s ním dezinfikovat a odstraňovat pachy v kuchyni i koupelně, a také z oblečení, bot, koberců, nábytku, výbavy domácích mazlíčků i interiéru automobilu. Elektrolyzovaná voda z Egretu je natolik netoxická a sterilní, že je vhodná ke sterilizaci lahví a dalších potřeb pro malé děti. Na trhu by Egret měl objevit letos v dubnu, za cenu 219 dolarů (cca 5 tisíc Kč).

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Egret


Další články v sekci