Indičtí lékaři odstranili mladému muži 20 centimetrů dlouhý ocas

10.10.2016 - Zuzana Rychlá

Mladému Indovi vyrostl na zádech 20 centimetrů dlouhý ocas. Nyní mu jej lékaři chirurgicky odstranili


Reklama

Zhruba po 14. narozeninách si dnes osmnáctiletý indický teenager všiml, že je něco v nepořádku. Na zádech se mu objevil výrůstek, který postupně začal nabývat tvaru ocasu. Vedle fyzických problémů se s nevšední vadou pojilo i velké psychické utrpení – chlapec svůj hendikep v obavě z reakcí okolí musel skrývat. Nyní se rozhodl pro osvobozující chirurgický zákrok. Když lékaři chlapci jeho ocas odstranili, měřil úctyhodných 20 centimetrů. Přestože nešlo o složitý zákrok, musel jej kvůli riziku poškození míchy provádět neurochirurg. Podle lékařů jde o vzácnou vadu, která vzniká již v děloze v důsledku spinální deformity.

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Růžová záplava v ohrožení

Obří hejno plameňáků růžových nedaleko keňského jezera Nakuru je oblíbenou turistickou atrakcí. Turismus zde generuje příjmy okolo 1,3 milionu dolarů měsíčně (v přepočtu asi 30 milionů korun). Jezero ale trpí značným znečištěním a poklesem hladiny. V záchraně jezera a jeho růžových obyvatel se proto angažuje místní neziskové sdružení.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907