Indičtí lékaři odstranili mladému muži 20 centimetrů dlouhý ocas

10.10.2016 - Zuzana Rychlá

Mladému Indovi vyrostl na zádech 20 centimetrů dlouhý ocas. Nyní mu jej lékaři chirurgicky odstranili


Reklama

Zhruba po 14. narozeninách si dnes osmnáctiletý indický teenager všiml, že je něco v nepořádku. Na zádech se mu objevil výrůstek, který postupně začal nabývat tvaru ocasu. Vedle fyzických problémů se s nevšední vadou pojilo i velké psychické utrpení – chlapec svůj hendikep v obavě z reakcí okolí musel skrývat. Nyní se rozhodl pro osvobozující chirurgický zákrok. Když lékaři chlapci jeho ocas odstranili, měřil úctyhodných 20 centimetrů. Přestože nešlo o složitý zákrok, musel jej kvůli riziku poškození míchy provádět neurochirurg. Podle lékařů jde o vzácnou vadu, která vzniká již v děloze v důsledku spinální deformity.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907