Indičtí lékaři odstranili mladému muži 20 centimetrů dlouhý ocas

10.10.2016 - Zuzana Rychlá

Mladému Indovi vyrostl na zádech 20 centimetrů dlouhý ocas. Nyní mu jej lékaři chirurgicky odstranili


Reklama

Zhruba po 14. narozeninách si dnes osmnáctiletý indický teenager všiml, že je něco v nepořádku. Na zádech se mu objevil výrůstek, který postupně začal nabývat tvaru ocasu. Vedle fyzických problémů se s nevšední vadou pojilo i velké psychické utrpení – chlapec svůj hendikep v obavě z reakcí okolí musel skrývat. Nyní se rozhodl pro osvobozující chirurgický zákrok. Když lékaři chlapci jeho ocas odstranili, měřil úctyhodných 20 centimetrů. Přestože nešlo o složitý zákrok, musel jej kvůli riziku poškození míchy provádět neurochirurg. Podle lékařů jde o vzácnou vadu, která vzniká již v děloze v důsledku spinální deformity.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907