Intimní superskandál: Chytrý vibrátor tajně odesílal vývojářům data o používání

Chytrý vibrátor ovládaný prostřednictvím mobilní aplikace měl být prodejním hitem. Nyní se ukázalo, že bez vědomí zákazníků odesílal informace o používání

16.03.2017 - Martin ReichmanKanadský výrobce vibrátorů We-Vibe čelí ve Spojených státech vlně žalob. Ukázalo se, že jejich sexuální pomůcka tajně odesílala vývojářům informace o používání zařízení zákazníky. Konkrétně mělo jít o informace o teplotě a intenzitě vibrací u modelu We-Vibe 4 Plus.

Soud v Illinois nyní rozhodl, že podobné shromažďování citlivých informací je nejen neetické, ale i nezákonné. Podle rozhodnutí soudu musí výrobce svým zákazníkům vyplatit tučné odškodné – lidé, kteří použili pomůcku ve spojitosti s mobilní aplikací mají nárok na odškodné ve výši 10 tisíc dolarů. Ti, kteří nepožívali k ovládání mobilní aplikaci, mohou požadovat vrácení kupní částky – 199 dolarů. Celkově by měl kanadský výrobce zaplatit odškodné okolo 4 milionů dolarů.

TIP: Chytrá aplikace Lovely vám spočítá, jak moc dobří jste v sexu

Nejde o první problém spojený s tímto typem vibrátoru. Krátce po jeho uvedení na trh se ukázalo, že zabezpečení ovládací aplikace je naprosto nedostatečné. Bezpečnostní odborníci upozorňovali na možnost neoprávněného vzdáleného přístupu a riziko možného sexuálního násilí.

  • Zdroj textu

    Guardian, cnet.com

  • Zdroj fotografií

    Guardian


Další články v sekci