Intimní superskandál: Chytrý vibrátor tajně odesílal vývojářům data o používání

16.03.2017 - Martin Reichman

Chytrý vibrátor ovládaný prostřednictvím mobilní aplikace měl být prodejním hitem. Nyní se ukázalo, že bez vědomí zákazníků odesílal informace o používání


Reklama

Kanadský výrobce vibrátorů We-Vibe čelí ve Spojených státech vlně žalob. Ukázalo se, že jejich sexuální pomůcka tajně odesílala vývojářům informace o používání zařízení zákazníky. Konkrétně mělo jít o informace o teplotě a intenzitě vibrací u modelu We-Vibe 4 Plus.

Soud v Illinois nyní rozhodl, že podobné shromažďování citlivých informací je nejen neetické, ale i nezákonné. Podle rozhodnutí soudu musí výrobce svým zákazníkům vyplatit tučné odškodné – lidé, kteří použili pomůcku ve spojitosti s mobilní aplikací mají nárok na odškodné ve výši 10 tisíc dolarů. Ti, kteří nepožívali k ovládání mobilní aplikaci, mohou požadovat vrácení kupní částky – 199 dolarů. Celkově by měl kanadský výrobce zaplatit odškodné okolo 4 milionů dolarů.

TIP: Chytrá aplikace Lovely vám spočítá, jak moc dobří jste v sexu

Nejde o první problém spojený s tímto typem vibrátoru. Krátce po jeho uvedení na trh se ukázalo, že zabezpečení ovládací aplikace je naprosto nedostatečné. Bezpečnostní odborníci upozorňovali na možnost neoprávněného vzdáleného přístupu a riziko možného sexuálního násilí.

  • Zdroj textu:

    Guardian, cnet.com

  • Zdroj fotografií: Guardian

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Přibližná rozloha kráteru Yarrabubba v australské pustině.

Věda

Rosomáci jsou stále loveni pro svou kožešinu. Huňatá srst, promaštěná přírodními oleji, totiž dokonale izoluje proti chladu a netvoří se na ní námraza.

Příroda

Plastová láhev se rozkládá až 200 let. Ročně jich přitom v oceánu skončí přes devět milionů tun.

Zajímavosti

Dosud nejvyšší rychlostí – 16,26 km/s, tj. 58 536 km/h – zamířila do kosmu sonda New Horizons, která pak v roce 2015 prolétla kolem Pluta. Přestože jí při startu nebyla udělena třetí kosmická rychlost, opustí Sluneční soustavu podobně jako Pioneer 10 a 11 či Voyager 1 a 2 – všechny totiž urychlil průlet kolem obřích planet.

Vesmír

Dovbušovi nebylo ani čtyřicet, když se stal vůdcem zbojnické bandy operující v rozsáhlé oblasti východních Karpat.

Historie
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907