Itálie už se chystá na léto: Na plážích by se mohly objevit průhledné kóje

21.04.2020 - Zuzana Rychlá

Pandemie koronaviru zasáhla Itálii obzvlášť citelně. Další ránu by ale mohl přinést letní odliv turistů. Vývojáři proto navrhují speciální sociální plážové kóje


Reklama

Turistický ruch je pro Itálii naprosto klíčovým zdrojem příjmů. Jen v loňském roce vygeneroval turismus 13 % italského HDP (pro srovnání v Česku jsou to jen 3 %). Kvůli pandemii koronaviru ale reálně hrozí, že letos zůstanou italské pláže prázdné.

Vývojáři ze společnosti Nuova Neon proto navrhují vybavit pláže v letoviscích speciálními sociálními kójemi z plexiskla. Ty by měly zajistit bezpečný sociální odstup a zamezit tak šíření koronaviru. První návrh počítá s kójí vysokou 2 metry a širokou 4,5 metru, která by dokázala pojmout dvě lehátka a slunečník. Materiálem má být plexisklo schopné filtrovat škodlivé UV záření. Podle Marca Giusti z Nuova Neon jsou podobné kóje využívané například v nemocnicích nebo v domovech pro seniory.

TIP: Památky praskající ve švech: Potápějící se krása Itálie

První reakce hoteliérů a provozovatelů plážových středisek jsou ale poměrně vlažné. Obávají se nadměrné kumulace tepla, a také působení větru v otevřeném prostoru. Ještě rezolutněji se k nápadu staví mluvčí Asociace provozovatelů plážových resortů: „Nevěřím, že něco takového mohlo uspět, a pokud by šlo o součást vládního nařízení, myslím, že by většina provozovatelů by letos neotevřela.“ První várku kójí chce každopádně Nuova Neo testovat přímo na plážích již za tři týdny.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vykopávky odkryly například závod na zpracování ryb. Velká část starého fénického města ale leží pod hladinou moře.

Zajímavosti

Oko mouchy pracuje čtyřikrát rychleji než naše. Proto mají naše pokusy plácnout ji jen malou šanci na úspěch.

Příroda

Hmotnost supermasivní černé díky v srdci kvasaru J0313-1806 odpovídá 1,6 miliardám Sluncí.

Vesmír

V budoucnu by Maci Currinová ráda studovala vysokou školu ve Velké Británii a zároveň by se chtěla stát nejvyšší profesionální modelkou na světě.

Revue

Tlak panovníků na odvádění daní v penězích, nikoliv v naturáliích, přinesl zánik směnného obchodu.

Historie
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907