Jako droga: Stačí čtvrthodinka a snímky hubených žen změní váš vkus

01.09.2017 - Stanislav Mihulka

Vliv médií na módu a vkus je ohromný a nesmírně rychlý. Nikdo mu nemá šanci uniknout

Hubená žena -<p>Snímky hubených žen mají téměř magickou moc</p>
Hubená žena -

Snímky hubených žen mají téměř magickou moc


Reklama

Není tajemstvím, že obrázky hubených žen ovlivňují módu, vkus a také pocit spokojenosti lidí se svým tělem. Podobné snímky jsou ale takřka všudypřítomné, takže jejich skutečný vliv není lehké zkoumat.

Švýcarští vědci se proto vypravili za lidmi do vesnic v zastrčeném koutě Nikaragui, do míst, kde teprve nedávno zavedli elektřinu. Místní lidé prakticky nebyli v kontaktu s televizí, která je dnes hlavním médiem módy a vkusu. Jsou proto perfektními „pokusnými morčaty“ pro výzkum vlivu médií na vkus a ideál krásy.

TIP: Barva vlasů a inteligence: Jak jsou na tom blondýny s IQ?

Výzkumníci vybrali 80 dobrovolníků, mužů i žen. Polovině z nich ukazovali snímky s hubenými ženami, druhé půlce s ženami při těle. Za pouhých 15 minut se u těchto lidí změnil ideál krásy. Posunul se buď směrem k hubeným anebo ke kyprým, podle toho, jaké snímky kdo viděl.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Scientist

  • Zdroj fotografií: CC0 Creative Commons

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907