Jako droga: Stačí čtvrthodinka a snímky hubených žen změní váš vkus

01.09.2017 - Stanislav Mihulka

Vliv médií na módu a vkus je ohromný a nesmírně rychlý. Nikdo mu nemá šanci uniknout

Hubená žena -<p>Snímky hubených žen mají téměř magickou moc</p>
Hubená žena -

Snímky hubených žen mají téměř magickou moc


Reklama

Není tajemstvím, že obrázky hubených žen ovlivňují módu, vkus a také pocit spokojenosti lidí se svým tělem. Podobné snímky jsou ale takřka všudypřítomné, takže jejich skutečný vliv není lehké zkoumat.

Švýcarští vědci se proto vypravili za lidmi do vesnic v zastrčeném koutě Nikaragui, do míst, kde teprve nedávno zavedli elektřinu. Místní lidé prakticky nebyli v kontaktu s televizí, která je dnes hlavním médiem módy a vkusu. Jsou proto perfektními „pokusnými morčaty“ pro výzkum vlivu médií na vkus a ideál krásy.

TIP: Barva vlasů a inteligence: Jak jsou na tom blondýny s IQ?

Výzkumníci vybrali 80 dobrovolníků, mužů i žen. Polovině z nich ukazovali snímky s hubenými ženami, druhé půlce s ženami při těle. Za pouhých 15 minut se u těchto lidí změnil ideál krásy. Posunul se buď směrem k hubeným anebo ke kyprým, podle toho, jaké snímky kdo viděl.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Scientist

  • Zdroj fotografií: CC0 Creative CommonsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Florencie, kolébka renesance

Země: Itálie
Počet obyvatel: 366 tisíc
Vzdálenost z Prahy: 742 kilometrů (vzdušnou čarou); autem: 9 h 47 min (1 028 km)

Jméno metropole malebného Toskánska, založené římskými vojáky, znamená „Kvetoucí“. Největší rozkvět města nastal v období renesance, z nějž pochází i typická kupole nejikoničtější stavby Florencie: katedrály Santa Maria del Fiore. Stavba samotné budovy začala na konci 13. století, dokončení se však protáhlo. Nečekaným technickým problémem se ukázala výstavba obří kupole, s níž si dokázal poradit až Filippo Brunelleschi – kupole byla dokončena roku 1434. Florencií protéká řeka Arno, na níž stojí i jeden z nejslavnějších mostů světa, Ponte Vecchio. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ropucha coloradská – její kůže a jed obsahují 5-MeO-DMT a bufotenin, halucinogenní tryptaminy. (foto: Wikimedia Commons, WildfeuerCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Astrovan přepravující astronauty na start mise STS-135. (foto: NASA, Jim GrossmannCC BY 4.0)

Vesmír

Trosky Reichstagu jen pár dní po skončení bojů. (foto: Wikimedia Commons, Imperial War MuseumsCC0)

Válka

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907