Když dvě oči nestačí: Nepostradatelná pomůcka pro všechny „smombies“

20.10.2021 - Vilém Koubek

Jistý Jihokorejec vynalezl třetí oko, které jedincům závislým na smartphonu pomáhá nenarážet za chůze do sloupů


Reklama

Netradiční pomůcka vzešla z hlavy Paenga Min-wooka: Zařízení se připevňuje na čelo jako pomyslné třetí oko a jeho víčka se otevřou, jakmile zabudované gyroskopy rozeznají, že člověk sklonil hlavu k displeji telefonu a nedává pozor na cestu.

TIP: Jak se válčí se „smombies“: Vyhrazeným pruhem na chodníku, zámkem i pokutou

Pomocí ultrazvukového senzoru pak bulva hlídá předměty v okolí, a pokud se uživatel přiblíží k nějaké překážce na hranici metru či dvou, začne přístroj pípat. Původně chtěl Min-wook třetím okem satiricky podtrhnout naši závislost na chytré elektronice. Nicméně ti, kdo zařízení testovali, si jeho fungování upřímně pochvalují. 

Slovo „smombie“ je původně německý výraz, který připodobňuje pomalé chodce zahleděné do displeje k zombie neboli oživlé mrtvole. V angličtině se používá označení smartphone zombie, či phubbers.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907