Když dvě oči nestačí: Nepostradatelná pomůcka pro všechny „smombies“

20.10.2021 - Vilém Koubek

Jistý Jihokorejec vynalezl třetí oko, které jedincům závislým na smartphonu pomáhá nenarážet za chůze do sloupů


Reklama

Netradiční pomůcka vzešla z hlavy Paenga Min-wooka: Zařízení se připevňuje na čelo jako pomyslné třetí oko a jeho víčka se otevřou, jakmile zabudované gyroskopy rozeznají, že člověk sklonil hlavu k displeji telefonu a nedává pozor na cestu.

TIP: Jak se válčí se „smombies“: Vyhrazeným pruhem na chodníku, zámkem i pokutou

Pomocí ultrazvukového senzoru pak bulva hlídá předměty v okolí, a pokud se uživatel přiblíží k nějaké překážce na hranici metru či dvou, začne přístroj pípat. Původně chtěl Min-wook třetím okem satiricky podtrhnout naši závislost na chytré elektronice. Nicméně ti, kdo zařízení testovali, si jeho fungování upřímně pochvalují. 

Slovo „smombie“ je původně německý výraz, který připodobňuje pomalé chodce zahleděné do displeje k zombie neboli oživlé mrtvole. V angličtině se používá označení smartphone zombie, či phubbers.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907