Kontroverzní móda: Dámská kabelka ušitá z vypreparované kočky

23.09.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Claire Third z Nového Zélandu přišla s nápadem na netradiční módní doplněk. Prostřednictvím internetové aukce TradeMe prodala vlastnoručně vyrobenou kabelku z vypreparované kočky. Podle Claire šlo o kočku, jejíž mrtvolu našla u silnice a kterou několik týdnů uchovávala v mrazáku. Nešlo tedy o zvíře záměrně usmrcené kvůli kabelce. Když se ani po třech měsících nepřihlásil majitel, pustila se Claire do práce.

Novozélanďanka Claire není v oboru žádný začátečník, preparování zvířat se věnuje již 15 let a doma má několik vycpaných zvířat, včetně například „jednorožce“ vytvořeného z lamy a několika dalších zvířat, nebo dvouhlavou kočku s ptačími křídly.

Samotná kočičí kabelka rozhodně vzbudila zájem. Její cena se v aukci vyšplhala na 545 novozélandských dolarů, tedy v přepočtu necelých 10 tisíc korun.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907