Kontroverzní móda: Dámská kabelka ušitá z vypreparované kočky

23.09.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Claire Third z Nového Zélandu přišla s nápadem na netradiční módní doplněk. Prostřednictvím internetové aukce TradeMe prodala vlastnoručně vyrobenou kabelku z vypreparované kočky. Podle Claire šlo o kočku, jejíž mrtvolu našla u silnice a kterou několik týdnů uchovávala v mrazáku. Nešlo tedy o zvíře záměrně usmrcené kvůli kabelce. Když se ani po třech měsících nepřihlásil majitel, pustila se Claire do práce.

Novozélanďanka Claire není v oboru žádný začátečník, preparování zvířat se věnuje již 15 let a doma má několik vycpaných zvířat, včetně například „jednorožce“ vytvořeného z lamy a několika dalších zvířat, nebo dvouhlavou kočku s ptačími křídly.

Samotná kočičí kabelka rozhodně vzbudila zájem. Její cena se v aukci vyšplhala na 545 novozélandských dolarů, tedy v přepočtu necelých 10 tisíc korun.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zařízení označovaná jako exosuits představují měkkou variantu podstatně robustnějších robotů.

Zajímavosti

Kočky jsou jedním z nejhorších invazních druhů dneška.

Věda

Nová vizualizace jedné z nejextrémnějších hvězd.

Vesmír

Loď Altalena přivážející zbraně pro Irgun se stala cílem palby vládních jednotek židovského státu. (kolorováno).

Válka
Historie

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907