Lajky až za hrob: V americkém Suffolku vznikla sociální síť nebožtíků

05.09.2016 - Martin Reichman

Vypadá to, že z dosahu sociálních sítí a moderních aplikací se nevymaníme ani po své smrti


Reklama

Rostoucí zájem o genealogii a množící se dotazy dohnaly úřady v americkém Suffolku k poněkud netradiční reakci. Město si za 20 tisíc dolarů nechalo vytvořit mobilní aplikaci, která pomocí GPS zájemcům vyhledá umístění konkrétního hrobu. Podle mluvčího radnice jsou některé městské hřbitovy natolik rozlehlé, že je pro návštěvníky obtížné nalézt konkrétní hrob. S novou mobilní aplikací to má být hračka.

TIP: Hřbitov jménem Facebook: Denně umírá přes 8 000 uživatelů

Kromě vyhledání konkrétního hrobu zobrazí aplikace také základní informace o nebožtíkovi a návštěvníci mohou na osobní stránku zesnulého přidávat příspěvky, fotografie a sdílet informace prostřednictvím sociálních sítí. Přidávání příspěvků je kvůli zachování piety chráněno procesem schvalování – negativní, nebo nevhodný obsah tak prý bude z digitálních náhrobků nekompromisně mazán.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Digital Trends

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907