Lákadlo na turisty: Japonské přístavní město zdobí obří oliheň

08.10.2021 - Vilém Koubek

Za peníze určené na zmírnění dopadů pandemie koronaviru nechalo japonské město zhotovit čtyřmetrovou oliheň


Reklama

Zatímco standardně využívají obce vládní finanční podporu „za časů korony“ na boj s virem nebo na pomoc ohroženým skupinám, japonské pobřežní město Noto dalo za přidělené peníze postavit sochu olihně: Bezmála čtyři metry vysoká a 7,6 metru dlouhá skulptura vyšla v přepočtu na 4,8 milionu korun. Radní však svou na první pohled bizarní volbu obhajují vyhlídkami do budoucna: Noto totiž olihně proslavily, a až pandemie pomine, nový artefakt prý pomůže přilákat turisty a oživit místní ekonomiku.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907