Létající kostky: Flotila minidronů vytváří kreace postavené z lega

19.02.2018 - Stanislav Mihulka

Když na to přijde, tak LEGO je možné skládat i ve vzduchu

LEGO ve vzduchu -<p>Nový systém umožnuje minidronům vytvářet sestavy podle kostek LEGO</p>
LEGO ve vzduchu -

Nový systém umožnuje minidronům vytvářet sestavy podle kostek LEGO


Reklama

Kanadští vědci spojili síly s odborníky společnosti LEGO a vyvinuli systém, který promění minidrony v létající kostky této legendární stavebnice. Když uživatel tohoto systému nějakým způsobem poskládá barevné kostky LEGO na desce ve tvaru motýla, tak se minidrony v barvách kostek přemístí tak, aby jejich poloha odpovídala poloze kostek na desce.

TIP: Jako hmyz: Hejna autonomních dronů CICADA budou zkoumat hurikány

Je to zcela nová technologie, která by mohla přinést nové formy interaktivní zábavy pro malé i velké nadšence. Své místo by jistě nalezla i při výuce ve školách, kde je nutné zaujmout studenty zhýčkané moderní elektronikou.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Queen's University

  • Zdroj fotografií: Human Media LabDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Není jisté, kolik vojáků sloužilo na hranici Římské říše, historici jejich počet odhadují na osm až devět tisíc. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti
Věda

Zvědavé chobotnice

V současnosti je známo asi 300 druhů chobotnic. Jejich evoluční počátky sahají minimálně do období prvohorního karbonu, tedy do doby asi před 300 miliony let. Téměř všechny druhy jsou masožravé a v poměru k ostatním bezobratlým tvorům obvykle vysoce inteligentní.

U těchto nápadných hlavonožců se dříve žádná velká chytrost nepředpokládala, ale detailnější pozorování nebo i chov v uměle vytvořeném prostředí postupně ukázaly, že některé druhy chobotnic (řád Octopoda) vykazují na poměry bezobratlých živočichů až neuvěřitelně vysokou míru inteligence. Chobotnice například využívají svoji schopnost měnit barvu a texturu povrchu těla, aby ukázaly své emoční rozpoložení. Potápěči dále tvrdí, že chobotnice často koukají člověku zpříma do očí a když nemají strach, natáhnou chapadlo a dotknou se například lidské ruky nebo si dokonce se zájmem prohlížejí a chapadly zkoumají předměty, které jim jsou potápěčem nabízeny. Ačkoliv je těžké hodnotu inteligence u těchto měkkýšů jakkoliv měřit, její projevy jsou nepopiratelné. (foto: Shutterstock)

Příroda

Vojenský tábor Milovice v roce 1910. (foto: Wikimedia Commons, Brück & Sohn Kunstverlag MeißenCC0 1.0)

Historie

Některé hvězdy ve vesmíru nesvítí stále stejně jasně. (ilustrace: University of SydneyCC0)

Vesmír

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907