Levná a přenosná čtečka otisků prstů bude zachraňovat životy nemluvňat

24.06.2019 - Stanislav Mihulka

V nejchudších zemích světa umírá velké množství dětí kvůli nekvalitní lékařské péči. Lékařům ale chybí například i obyčejná zdravotní dokumentace. Pomoci by mohla levná čtečka otisků prstů

<p>Test zařízení Infant-Prints</p>

Test zařízení Infant-Prints


Reklama

Malé děti v řadě zemí světa v dnešní době stále čelí problémům, které si pomalu ani neumíme představit. Nemají například k dispozici lékařskou dokumentaci, která je nutná pro kvalitní lékařskou péči, prevenci a zajištění potřebné výživy. V důsledku toho každoročně ve světě zemře asi 5 milionů dětí mladších pěti let na nemoci, kterým lze snadno předejít očkováním.

Američtí odborníci proto nedávno vyvinuli přenosný a hlavně levný systém Infant-Prints pro identifikaci malých dětí pomocí otisků prstů ve vysokém rozlišení. Používání takového zařízení pro zdravotní dokumentaci malých dětí v chudých zemích by mohlo významně snížit jejich úmrtnost.

TIP: Neviditelný zabiják: Téměř všechny děti do 15 let dýchají toxické škodliviny

Infant-Prints pořizuje v reálném čase otisky prstů v rozlišení 1900 ppi a přijde na pouhých 85 dolarů (asi 1 925 Kč). Po podobných levných biometrických zařízeních je dnes ohromná poptávka mezi vládami, mezinárodními agenturami i neziskovými společnosti, které se snaží zlepšit situaci v těch nejméně rozvinutých zemích světa.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Půl gramu šafránu vás vyjde na zhruba pět set korun. To se přibližně vyrovná ceně zlata.

Zajímavosti
Věda
Vesmír

Samohybka SU-100 během tankového biatlonu v roce 2013.

Válka
Cestování

Sňatková politika vyšvihla Habsburky mezi přední evropské rody.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907