Liverpoolský obchodní dům zavádí rychlé pruhy pro chodce

03.01.2016 - redakce 100+1


Reklama

Máme rychlé pruhy pro auta, prostor dáváme i spěchajícím jedincům na eskalátorech, proč bychom tedy nemohli vyhradit část chodníku pro rychlochodce? Británie se vyjádřila jasně: 47 % jejích obyvatel považuje pomalé, či dokonce zastavující se chodce za nejotravnější věc, dojde-li na pohyb po svých.

Nákupní centrum Liverpool One tak na průzkum zareagovalo a zavedlo speciální pruh pro zákazníky, kteří pospíchají – ve vyhrazeném pásu nesmíte zastavit, hrát si s telefonem ani jinak zdržovat „provoz“. V současnosti se projekt nachází ve fázi testování, první ohlasy jsou však veskrze pozitivní: Myšlenku si pochvaluje 69 % dotázaných ve věku 16–24 let. Věková skupina 55+ už ovšem nápad schvaluje jen v 37 % případů.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Argos

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907