Kojení je normální: Londýnské obří ňadro chce bořit sociální stigma

Panorama anglické metropole ozdobilo na Den matek obří ňadro. Jde o projekt britské nezávislé kreativní agentury Mother London, která si klade za cíl zbořit sociální stigma matek kojících na veřejnosti

03.04.2017 - Zuzana RychláPřestože jsou Britové, alespoň podle statistik, kojení na veřejnosti přístupní, setkávají se i zde ženy s odsudky a mentorováním. Například europoslanec a lídr Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage, nedávno prohlásil, že by ženy během kojení neměly být „otevřeně ostentativní“. Podobně smýšlí i londýnský starosta Boris Johnson, který prohlásil, že by matky při kojení svých dětí na veřejnosti měly být diskrétní. 

Bývalý moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson ve svém sloupku pro The Sun zase napsal, že kojení je přirozené. Vzápětí ale dodal, že to je podobné jako s močením: „Když lidé potřebují močit, jdou do malé místnosti, kde jsou v soukromí“. Nepříjemnou zkušenost zaznamenala také Emily Ellisová, která byla z restaurace vykázána na toaletu ve chvíli, kdy chtěla nakojit svého třináctitýdenního syna.

Statistika ukazuje, že pro většinu Britů nepředstavuje kojení na veřejnosti žádný problém. Nejméně jim vadí, když žena kojí na pláži (84 %), na lavičce v parku (79 %) nebo na veřejných místech obecně (77 %). O něco méně pochopení mají pro podobnou situaci v restauraci (59 %), v prostředcích veřejné dopravy (62 %) či na veřejných záchodcích (66 %).

  • Zdroj textu

    motherlondon.com

  • Zdroj fotografií

    motherlondon.com


Další články v sekci