Luxus na Maledivách: Proč se potápět za žraloky, když s nimi můžete spát?

17.10.2019 - Zuzana Rychlá


Reklama

Letovisko Conrad Maldives Rangali Island patří mezi neluxusnější na světě. Resort, který se rozkládá na soukromých ostrůvcích na Maledivách, se pyšní několika primáty – jako první zde postavili apartmány na chůdách nad mořskou hladinou a jako první přišli s podmořskou restaurací. Od loňského roku je zde movitým zájemcům k dispozici i luxusní podmořský apartmán.

Apartmán Muraka, což v místním jazyce znamená „korál“, je vlastně dvoupatrová stavba, částečně ponořená pod hladinou Indického oceánu. Velkoformátová okna v ložnici, obývacím pokoji, a dokonce i v koupelně tak díky tomu nabízejí ohromující výhled na dění pět metrů pod hladinu oceánu. Můžete zde usínat obklopeni mořským životem, snídat i večeřet spolu s rybami a přes den vystoupat na střešní terasu, která ční nad úroveň vody.

TIP: Rajský ostrov: Skluzavkou mezi žraloky

Stavba luxusního apartmánu vyšla na 15 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 340 milionů korun) a ani cena za nocleh zde není pro každého. Pokud ale toužíte po nevšedním zážitku, maledivský resort je vám k dispozici za 50 tisíc dolarů za jednu noc (1,1 milionu korun).

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Událost, známá jako železniční neštěstí v Montparnassu, se objevila i v trikové scéně Scorseseova filmu Hugo a jeho velký objev či na obalu jednoho alba hardrockové skupiny Mr. Big.

Historie

O transport amerických speciálů na Takur Ghar se staraly vrtulníky MH-47E Chinook.

Válka

Modré šipky ukazují nově objevené slinné žlázy

Věda

Kamera pro cizí světy Lunar ExoCam

Vesmír

Zbarvení samců a samiček se liší hlavně v oblasti genitálií. Pokud v intimních partiích kosatky při výskoku nad hladinu zahlédnete bílý ovál se třemi černými skvrnami, jde o samici.

Zajímavosti

Leopold II. se svou početnou rodinou. Se svou ženou Marií Ludovikou Španělskou měl 16 dětí (12 synů a 4 dcery).

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907