Luxus na Maledivách: Proč se potápět za žraloky, když s nimi můžete spát?

17.10.2019 - Zuzana Rychlá


Reklama

Letovisko Conrad Maldives Rangali Island patří mezi neluxusnější na světě. Resort, který se rozkládá na soukromých ostrůvcích na Maledivách, se pyšní několika primáty – jako první zde postavili apartmány na chůdách nad mořskou hladinou a jako první přišli s podmořskou restaurací. Od loňského roku je zde movitým zájemcům k dispozici i luxusní podmořský apartmán.

Apartmán Muraka, což v místním jazyce znamená „korál“, je vlastně dvoupatrová stavba, částečně ponořená pod hladinou Indického oceánu. Velkoformátová okna v ložnici, obývacím pokoji, a dokonce i v koupelně tak díky tomu nabízejí ohromující výhled na dění pět metrů pod hladinu oceánu. Můžete zde usínat obklopeni mořským životem, snídat i večeřet spolu s rybami a přes den vystoupat na střešní terasu, která ční nad úroveň vody.

TIP: Rajský ostrov: Skluzavkou mezi žraloky

Stavba luxusního apartmánu vyšla na 15 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 340 milionů korun) a ani cena za nocleh zde není pro každého. Pokud ale toužíte po nevšedním zážitku, maledivský resort je vám k dispozici za 50 tisíc dolarů za jednu noc (1,1 milionu korun).

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

To, že člověk využívá pouze 10 % kapacity svého mozku, je dávno vyvráceným mýtem. Smysly jsou však stále trochu záhadou…

Zajímavosti
Revue

Sametová revoluce

Historie

Přistávací modul mise Apollo 12

Vesmír

V okolí Arnhemu odpočívali vojáci II. tankového sboru SS, kteří postupně britské výsadkáře odrazili

 

Válka

Ptačí mumie byly nabízeny jako obětiny pro boha Thovta.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907