Luxus na Maledivách: Proč se potápět za žraloky, když s nimi můžete spát?

17.10.2019 - Zuzana RychláLetovisko Conrad Maldives Rangali Island patří mezi neluxusnější na světě. Resort, který se rozkládá na soukromých ostrůvcích na Maledivách, se pyšní několika primáty – jako první zde postavili apartmány na chůdách nad mořskou hladinou a jako první přišli s podmořskou restaurací. Od loňského roku je zde movitým zájemcům k dispozici i luxusní podmořský apartmán.

Apartmán Muraka, což v místním jazyce znamená „korál“, je vlastně dvoupatrová stavba, částečně ponořená pod hladinou Indického oceánu. Velkoformátová okna v ložnici, obývacím pokoji, a dokonce i v koupelně tak díky tomu nabízejí ohromující výhled na dění pět metrů pod hladinu oceánu. Můžete zde usínat obklopeni mořským životem, snídat i večeřet spolu s rybami a přes den vystoupat na střešní terasu, která ční nad úroveň vody.

TIP: Rajský ostrov: Skluzavkou mezi žraloky

Stavba luxusního apartmánu vyšla na 15 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 340 milionů korun) a ani cena za nocleh zde není pro každého. Pokud ale toužíte po nevšedním zážitku, maledivský resort je vám k dispozici za 50 tisíc dolarů za jednu noc (1,1 milionu korun).

  • Zdroj textu

    Profimedia

  • Zdroj fotografií

    Profimedia


Další články v sekci