Luxusní sídlo šlechtičny, která projela nahá městem na koni, je na prodej

27.12.2016 - Zuzana Rychlá

Luxusní viktoriánské sídlo, ve kterém bydlela odvážná lady Godiva, je na prodej za velmi lákavou cenu – rovné 3 miliony liber


Reklama

Podle pověsti osvobodila lady Godiva obyvatele města Coventry od nelidských daní. Krásná šlechtična prosila tak dlouho svého manžela, hraběte Leofrika z Mercie, aby snížil lidem daně, až její prosby vyslyšel. Mělo to ale jednu podmínku – lady musela projet na koni městem úplně nahá a nikdo na ni nesměl ani pohlédnout. Podle pověstí, odvážná lady manželovu podmínku dodržela a „oděná“ pouze do svých rusých kadeří, městem skutečně projela.

Viktoriánské sídlo hraběte Leofrika z Mercie a lady Godivy je nyní na prodej. Honosná stavba nabízí deset ložnic, pět koupelen, velké sály i odpočinkové pokoje, krytý tenisový kurt, bazén, vlastní zahrady, stáje pro koně i garáže pro auta. To vše na více než tisícovce metrů obytné plochy a 13 hektarech okolních pozemků. Za nejzajímavější stavbu patřící k sídlu je považována původní středověká kaple. Pokud si tedy potrpíte na viktoriánskou tradici staré Anglie, musíte si pospíšit – panství je k mání za velmi lákavou cenu – rovné 3 miliony liber, v přepočtu tedy zhruba 93 milionů korun.

  • Zdroj textu:

    dailymail.co.uk

  • Zdroj fotografií: Fisher German

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Přibližná rozloha kráteru Yarrabubba v australské pustině.

Věda

Rosomáci jsou stále loveni pro svou kožešinu. Huňatá srst, promaštěná přírodními oleji, totiž dokonale izoluje proti chladu a netvoří se na ní námraza.

Příroda

Plastová láhev se rozkládá až 200 let. Ročně jich přitom v oceánu skončí přes devět milionů tun.

Zajímavosti

Dosud nejvyšší rychlostí – 16,26 km/s, tj. 58 536 km/h – zamířila do kosmu sonda New Horizons, která pak v roce 2015 prolétla kolem Pluta. Přestože jí při startu nebyla udělena třetí kosmická rychlost, opustí Sluneční soustavu podobně jako Pioneer 10 a 11 či Voyager 1 a 2 – všechny totiž urychlil průlet kolem obřích planet.

Vesmír

Dovbušovi nebylo ani čtyřicet, když se stal vůdcem zbojnické bandy operující v rozsáhlé oblasti východních Karpat.

Historie
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907