Luxusní sídlo šlechtičny, která projela nahá městem na koni, je na prodej

27.12.2016 - Zuzana Rychlá

Luxusní viktoriánské sídlo, ve kterém bydlela odvážná lady Godiva, je na prodej za velmi lákavou cenu – rovné 3 miliony liber


Reklama

Podle pověsti osvobodila lady Godiva obyvatele města Coventry od nelidských daní. Krásná šlechtična prosila tak dlouho svého manžela, hraběte Leofrika z Mercie, aby snížil lidem daně, až její prosby vyslyšel. Mělo to ale jednu podmínku – lady musela projet na koni městem úplně nahá a nikdo na ni nesměl ani pohlédnout. Podle pověstí, odvážná lady manželovu podmínku dodržela a „oděná“ pouze do svých rusých kadeří, městem skutečně projela.

Viktoriánské sídlo hraběte Leofrika z Mercie a lady Godivy je nyní na prodej. Honosná stavba nabízí deset ložnic, pět koupelen, velké sály i odpočinkové pokoje, krytý tenisový kurt, bazén, vlastní zahrady, stáje pro koně i garáže pro auta. To vše na více než tisícovce metrů obytné plochy a 13 hektarech okolních pozemků. Za nejzajímavější stavbu patřící k sídlu je považována původní středověká kaple. Pokud si tedy potrpíte na viktoriánskou tradici staré Anglie, musíte si pospíšit – panství je k mání za velmi lákavou cenu – rovné 3 miliony liber, v přepočtu tedy zhruba 93 milionů korun.

  • Zdroj textu:

    dailymail.co.uk

  • Zdroj fotografií: Fisher German

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kyjonožec Eurypterus dosahoval délky 1,3 metru. Největší druhy ale dorůstaly až tří metrů.

Věda
Zajímavosti

O zdroji potravy se netopýři nechají poučit nejen od svých nejbližších příbuzných, ale také od příslušníků jiného druhu.

Příroda

Proudy plynu ve spirální galaxii NGC 4321.

Vesmír
Historie

Locusta (vlevo) prý zabila stovky Římanů. Lucrezia Borgia zase patřila k velmi vzdělaným ženám.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907