Malajsijský chiropraktik vás zbaví bolestí páteře: Kladivem!

15.07.2017 - Zuzana Rychlá

Léčba bolesti zad je obvykle zdlouhavá a náročná. Svérázný chiropraktik z Malajsie proto našel vlastní zkratku – vyhřeznuté ploténky léčí kladivem


Reklama

Vyhřeznutí meziobratlové ploténky je obvykle velmi bolestivé. Nejčastější příčinou tohoto stavu je kombinace věku a chybného držení těla, nedostatek pohybu a oslabení svalů podél páteře, jednostranné chronické případně náhlé přetěžování páteře (obvykle již poškozené meziobratlové ploténky).

Kladivo místo rentgenu

Léčba obvykle obnáší fyzioterapeutické postupy, ať už pomocí teplých zábalů, koupelí a ultrazvuku, v krajních případech je nutná operace. Samotné léčbě by mělo vždy předcházet důkladné vyšetření pomocí rentgenu, počítačové či pozitronové tomografie.

Nic z toho ovšem nepotřebuje Rosdi Hasansvérázný chiropraktik z Malajsie, který si vystačí s vlastní intuicí, černým fixem a kladivem.

Rosdi se léčbě bolestí zad věnuje již několik let a podle svých vlastních slov, má jen ty nejlepší výsledky. Své pacienty nejdříve vyšetří hmatem, pomocí fixu si na postiženou oblast zakreslí problémové části a poté obyčejným kladivem a dřevěným špalíkem vrací ploténky na správné místo.

Pacienti si péči svérázného chiropraktika pochvalují, lékaři jsou ovšem vesměs zděšeni. Podle Rosdiho krajana doktora Mahyuddina jsou popsané postupy nejen zcela nepřesné a z principu chybné, mohou podle něj i ohrožovat pacientovo zdraví. „Bez pořádného vyšetření nelze objektivně zjistit zdravotní stav pacienta. Stačí jeden špatně vedený úder a pacient může zůstat nadosmrti ochrnutý,“ varuje před podobnými postupy doktor Mahyuddin.

  • Zdroj textu:

    Facebook

  • Zdroj fotografií: Facebook | Rosdi Hasan

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Plástové město Çatalhöyük nemělo ulice – chodilo se po střechách domů, do nichž se sestupovalo žebříky.

Zajímavosti

Ve výřezech snímky obnovených lidských plic po 24 hodinách.

Věda

Náš Měsíc se utvořil po srážce mladé Země s další protoplanetou, před zhruba 4,425 miliardami let.

Vesmír
Zajímavosti

Čedičová stěna u obce Hlinky působí velmi celistvým dojmem.

Příroda

Královny Alžběta I. a Viktorie. Dvě dámy, které ovládly svou dobu. Jedna zemřela bezdětná, druhá přivedla na svět hned devět dětí.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907