Muž na Tchaj-wanu se čtyřikrát oženil a třikrát rozvedl kvůli volnu

21.04.2021 - Zuzana Rychlá

Jak daleko jsou někteří lidé ochotní zajít kvůli několika týdnům volna, dokázal nejmenovaný muž na Tchaj-wanu, který se během 37 dní čtyřikrát oženil a třikrát rozvedl se stejnou ženou, aby dostal od zaměstnavatele placené volno, na které má ze zákona nárok


Reklama

Muž, který pracuje jako pokladní v bance v Tchaj-peji, se poprvé oženil šestého dubna loňského roku a banka mu poskytla osm dní placeného volna. Když osmidenní líbánky skončily, muž se s manželkou rozvedl a následující den si ji znovu vzal - a požádal o další placené volno. Stejný postup zopakoval ještě dvakrát, a nakonec se ženil čtyřikrát a rozváděl třikrát.

Věci ale nešly, jak plánoval. Bance došlo, oč mu kráčí, a místo 32 dní placeného volna mu proplatila jen prvních osm. Muž následně podal stížnost na svého zaměstnavatele u městského pracovního úřadu v Tchaj-peji a obvinil banku, že nedodržela ustanovení o právu na placené volno.

TIP: Peníze na prvním místě: Manželství dubajského páru trvalo jen 15 minut

Pracovní úřad záležitost prověřil, v říjnu loňského roku rozhodl, že zaměstnavatel skutečně porušil Zákoník práce, a banka dostala pokutu. Proti rozhodnutí se odvolala, ale pracovní úřad před několika dny potvrdil své předchozí rozhodnutí. Ve zdůvodnění úřad uvedl, že jakkoli bylo mužovo počínání neetické, zákon neporušil - a naopak banka se nedržela paragraf Zákoníku práce.

Tento bizarní případ mezitím začal kolovat po tchajwanských sociálních sítích, kde lidé povětšinou vyjadřují nevíru, že v tchajwanském právu může existovat taková mezera; a někteří možná v tichosti uvažují o rozvodu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Pláž v městečku Key West se nachází v těsné blízkosti vojenské základny.

Cestování

Král Hollywoodu prožil lásku, kterou ukončila až smrt.

Historie

Na objevu ORC se podílela soustava radioteleskopů ASKAP v Západní Austrálii.

Vesmír

Dlouhodobý pokus se samečky zebřiček pestrých (Taeniopygia guttata) ukázal, že ptáci se zpěvu nejen učí, ale do značné míry jej mají zakódovaný v genech.

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907