Na cestě za odpočinkem: Hongkong brázdí uspávací autobus

06.03.2022 - Vilém Koubek

Po Hongkongu nově jezdí výletní autobus s jediným cílem – ukolébat pasažéry ke spánku


Reklama

Smyslem nedávno zřízené linky není ukázat turistům krásy metropole, právě naopak: Vůz se pohybuje po relativně nezáživné pětihodinové trase, navržené tak, aby se během ní mohli pasažéři prospat.

Nápad se inspiroval faktem, že řada mladých obyvatel města trpí nespavostí a zanedbaný noční odpočinek pak dohánějí třeba v metru. V přepočtu za 285 nebo 1 140 korun – v závislosti na tom, ve kterém patře chtějí sedět – si tedy mohou koupit „zájezd“, jenž jim hromadnou dopravu nahradí a ztrátu pomůže dospat. K jízdence patří i špunty do uší a maska na oči. První lístky se přitom vyprodaly takřka okamžitě.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907