Na zdraví! Superobří sklenička na víno pojme až 6,5 litru

13.01.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Dát si jen jednu skleničku, případně v pivní verzi – zajít si jen na jedno? S obří sklenkou, kterou nabízí jihokorejský internetový obchod G-Market, to není žádný problém. Jejich obří sklenička totiž pojme až 6,5 litru libovolného nápoje. Obchod ji aktuálně nabízí za 72 750 jihokorejských wonů (v přepočtu zhruba 1 400 korun). Bohužel méně dobrou zprávou je, že obchod nenabízí dodání do Evropy. 

TIP: Muzeum kocoviny ukazuje záhadné věci, které u sebe lidé najdou po prohýřené noci

Ve které zemi se vypije nejvíc vína?

Podle statistik, jež zveřejnil Wine Institute, najdeme největší pijany vína překvapivě v katolickém Vatikánu. Tamní obyvatelé zkonzumují ročně v průměru 74 litrů vína – tedy asi 105 lahví – na osobu. Je to přitom zhruba dvojnásobek oproti množství, které průměrně vypijí Francouzi a Italové dohromady, nebo trojnásobek ve srovnání s průměrnou spotřebou ve Velké Británii. 

Podle odborníků se pro překvapivého vítěze nabízí hned několik vysvětlení: Obyvatelé Vatikánu představují zvláštní demografický vzorek, v němž častěji figurují starší a velmi vzdělaní muži, kteří navíc obvykle jedí – a popíjejí – ve větších skupinách. Pro některé z nich je také konzumace obřadního vína dána jejich povoláním…

V absolutních číslech vedou ve spotřebě vína Američané, následovaní Francií, Itálií, Německem a Čínou, kde obliba vína v posledních letech stoupá.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Mezi novozákonními apokryfy lze najít apoštolské skutky, listy, apokalypsy a především pak apokryfní evangelia.

Historie

Tento Mark A Whippet se dochoval v Tankovém muzeu v Bovingtonu

Válka

Z příběhu o skotských kanibalech běhá mráz po zádech. Nezkonzumované části těl si měla Sawneyho rodina ukládat v sudech.

Historie

Sen je nejlepším místem, kudy se dostat k vlastnímu podvědomí. Sní přitom všichni, ale ne každý si to uvědomuje.

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907