Nejnovější umělá inteligence od DeepMind se naučila londýnské metro

16.10.2016 - Stanislav Mihulka

Umělé inteligence dokážou leccos. Ty nejlepší dokonce najdou cestu londýnským metrem, což je husarský kousek

Londýnské metro -<p>Umělá inteligencese naučí hledat cestu londýnským metrem</p>
Londýnské metro -

Umělá inteligencese naučí hledat cestu londýnským metrem


Reklama

Společnost DeepMind, která teď vyvíjí umělé inteligence v barvách Google, se blýskla s novou inteligencí Differentiable Neural Computer (DNC). Dovede najít cestu londýnským metrem, aniž by ji k tomu naprogramovali. Naučí se to.

Systém Differentiable Neural Computer (DNC) v sobě kombinuje neurální sítě, které jsou dobré v učení, ale ne až tak dobré v ukládání dat, s externí pamětí. Tahle paměť umožňuje získávat data v pořadí, v jakém byla do paměti uložena. Zní to jednoduše, je to ale zásadní inovace, která umožňuje systému Differentiable Neural Computer zpracovávat komplikovaná data.

Inteligence hledá cestu metrem

Odborníci DeepMind teď svůj systém učí na různých úlohách, včetně zadání, aby inteligence našla nejkratší možnou cestu mezi dvěma stanicemi v komplikovaném londýnském metru. Podle dostupných informací si zatím Differentiable Neural Computer vede skvěle a prakticky ve všech úlohách poráží předešlou inteligenci DeepMind s externí pamětí, která nese jméno Neural Turing Machine.

TIP: Jako malé děti: Umělá inteligence Facebooku se učí fyziku hrou s kostkami

Inteligence Differentiable Neural Computer by mohla najít velmi rozmanité uplatnění, například ve vývoji robotického vidění.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Scientist, Nature

  • Zdroj fotografií: Transport for LondonDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907