Nejnovější umělá inteligence od DeepMind se naučila londýnské metro

16.10.2016 - Stanislav Mihulka

Umělé inteligence dokážou leccos. Ty nejlepší dokonce najdou cestu londýnským metrem, což je husarský kousek

Londýnské metro -<p>Umělá inteligencese naučí hledat cestu londýnským metrem</p>
Londýnské metro -

Umělá inteligencese naučí hledat cestu londýnským metrem


Reklama

Společnost DeepMind, která teď vyvíjí umělé inteligence v barvách Google, se blýskla s novou inteligencí Differentiable Neural Computer (DNC). Dovede najít cestu londýnským metrem, aniž by ji k tomu naprogramovali. Naučí se to.

Systém Differentiable Neural Computer (DNC) v sobě kombinuje neurální sítě, které jsou dobré v učení, ale ne až tak dobré v ukládání dat, s externí pamětí. Tahle paměť umožňuje získávat data v pořadí, v jakém byla do paměti uložena. Zní to jednoduše, je to ale zásadní inovace, která umožňuje systému Differentiable Neural Computer zpracovávat komplikovaná data.

Inteligence hledá cestu metrem

Odborníci DeepMind teď svůj systém učí na různých úlohách, včetně zadání, aby inteligence našla nejkratší možnou cestu mezi dvěma stanicemi v komplikovaném londýnském metru. Podle dostupných informací si zatím Differentiable Neural Computer vede skvěle a prakticky ve všech úlohách poráží předešlou inteligenci DeepMind s externí pamětí, která nese jméno Neural Turing Machine.

TIP: Jako malé děti: Umělá inteligence Facebooku se učí fyziku hrou s kostkami

Inteligence Differentiable Neural Computer by mohla najít velmi rozmanité uplatnění, například ve vývoji robotického vidění.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Scientist, Nature

  • Zdroj fotografií: Transport for London

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907