Nissan představil zařízení, kterým auto předpovídá, co udělá řidič

08.01.2018 - Stanislav Mihulka

S technologií B2V si stačí jenom pomyslet a auto vám vyjde vstříc

Mozek-auto - Technologie B2V pro předpovídání chování řidiče
Mozek-auto - Technologie B2V pro předpovídání chování řidiče

Reklama

Společnost Nissan nedávno představila veřejnosti svou novou technologii mozek-auto (B2V, podle anglického brain-to-vehicle). Toto zařízení dovede odhadnout, co udělá řidič, a na základě tohoto odhadu vylepšit ovládání automobilu. Klíčovým prvkem zařízení je headset s elektrodami, které fungují jako EEG a měří mozkovou aktivitu.

Nissan předvede technologii B2V na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) v Los Angeles, který proběhne ve dnech 8. až 11. ledna 2018. Podle prohlášení Nissanu je účelem nového zařízení nejen zvýšit reakční rychlost řidičů a tím i bezpečnost provozu, ale rovněž přispět k většímu požitku z jízdy.

TIP: Nový level pro operátory dronů: Ovládat myslí celá hejna

Podle představitelů Nissanu se dnes hodně mluví o autonomních automobilech. To je pro ně odlidštěná verze budoucnosti, ve které se lidé spoléhají na řízení strojů. Technologie B2V představuje opačný přístup. Získává signály z mozku řidiče a s jejich pomocí vylepšuje jízdu automobilu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Nissan

  • Zdroj fotografií: NissanDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907