Nová ponorka Triton nabídne 24 cestujícím výlet až 100 metrů pod hladinu

11.05.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Cestovatelské výpravy pod mořskou hladinu mají velký potenciál a odborníci se shodují, že podmořský turismus čeká v budoucnosti mimořádný rozmach. Není proto divu, že firmy se již dnes předhánějí v konceptech výletních ponorek, nabízejících větší či menší porci luxusu. 

Mezi nejdravější výrobce v tomto oboru patří Triton Submarines, za kterou stojí soukromá cestovní společnost EYOS Expeditions z Velké Británie a potápěčská firma Caladan Oceanic ze Spojených států. Jejich novinkou je futuristická ponorka Triton DeepView určená pro až 24 pasažérů, kteří se mohou vypravit až do stometrové hloubky.

TIP: Tisíce kilometrů pod hladinou: Až 95 % oceánů zůstává zatím neprozkoumaných

Plně klimatizovaná, 15 metrů dlouhá ponorka Triton DeepView nabídne velkorysý prostor s obřími panoramatickými okny slibujícími nerušený výhled na podvodní svět. Podle Bruce Jonese, spoluzakladatele a generálního ředitele společnosti Triton Submarines, představuje Triton DeepView „kvantový skok vpřed v ponorkové technologii“ a cestujícím nabídne plně pohlcující zážitek. Kromě 24místné verze firma plánuje menší – 12místnou a obří 66místnou variantu.

O pohon stroje se stará dvojice hlavních plně elektrických motorů o výkonu 20 kW a čtveřice pomocných motorů (12 kW). Vzhledem k tomu, že ponorka potřebuje zátěž, je osazena olověnou baterií s kapacitou 240 kWh. Ta se postará o dostatek energie na 14 hodin podvodní turistiky při maximální rychlosti 3 uzly za hodinu (zhruba 5,5 km/h).

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Atlas

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Triton Submarines

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Zajímavosti

Kynutý houskový knedlík, jedna z klasických českých příloh k masu a omáčkám.

Historie

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Sebevražda je 10. nejčastější příčinou úmrtí v USA. 

Věda

Pro vysoký vzrůst liliovníku a podzimní zbarvení listů jej v Americe někdy nazývají žlutý topol (Yellow Poplar). (foto: Wikimedia Commons, AndyScottCC BY-SA 4.0)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907