Nový exoskelet MAX nabízí skvělou prevenci zranění při namáhavé práci

17.11.2016 - Stanislav Mihulka

S exoskeletem MAX by mohl být silákem každý

Exoskelet MAX -<p>Zvedání těžkých předmětů je s exoskeletem o dost jednodušší</p>
Exoskelet MAX -

Zvedání těžkých předmětů je s exoskeletem o dost jednodušší


Reklama

Kalifornská společnost suitX vyvinula exoskelet MAX (Modular Agile Exoskeleton). Tento systém najde využití zejména na stavbách, v továrnách nebo skladech, kde není nouze o těžkou manuální práci.

Exoskelet MAX poskytuje lidem mechanickou podporu a posiluje jejich svalový systém při namáhavých pohybech s těžkým nákladem. Pokud uživatel MAXe zrovna neprovádí náročnou práci, tak exoskelet zůstává pasivní a člověk se normálně pohybuje.

TIP: Pořádný dříč: Nový exoskelet společnosti Hyundai zastane kus práce

MAX zahrnuje tři samostatné moduly – backX pro podporu zad, shoulderX podporující ramena a legX, který podporuje nohy. V exoskeletu nejsou žádné motory. Modul legX obsahuje mikropočítače v obou nohou, které monitorují pohyb uživatele a podle něho upravují nastavení exoskeletu.

  • Zdroj textu:

    suitX

  • Zdroj fotografií: suitX

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Růžová záplava v ohrožení

Obří hejno plameňáků růžových nedaleko keňského jezera Nakuru je oblíbenou turistickou atrakcí. Turismus zde generuje příjmy okolo 1,3 milionu dolarů měsíčně (v přepočtu asi 30 milionů korun). Jezero ale trpí značným znečištěním a poklesem hladiny. V záchraně jezera a jeho růžových obyvatel se proto angažuje místní neziskové sdružení.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907