Nový robotický oblek pomůže zaměstnancům ve skladech a obchodech

17.05.2017 - Stanislav Mihulka

S lehkým robotickým exoskeletem se bude lidem v obchodech lépe dýchat

Robotický oblek -<p>Lehký robotický exoskelet během testů v Lowe's</p>
Robotický oblek -

Lehký robotický exoskelet během testů v Lowe's


Reklama

Americká společnost Lowe's je velkým obchodním řetěžcem, který se specializuje na stavebniny a domácí práce. Nedávno se dala dohromady s odborníky virginské techniky Virginia Tech a společným úsilím vyvíjejí robotický oblek.

Jde o lehký robotický exoskelet, který by měl ulehčit život zaměstancům hobbymarketu ve skladech i v obchodech. Sice nejde o výkonný těžký stroj, jaký nosila Ripleyová ve Vetřelcích, ale i tak je robotický oblek je velmi užitečný. S jeho pomocí budou lidé snadněji zvedat a přenášet těžké a objemné produkty.

TIP: Elastický robotický exoskelet ušetří spoustu energie při chůzi

V současné době probíhá pilotní studie využití robotického obleku, který se nosí na běžném oblečení, v obchodě Lowe's ve městě Christiansburg, stát Virginia.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Virginia Tech

  • Zdroj fotografií: Virginia TechDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907