Obětavý Ind adoptoval 22 dětí: Většinu z nich rodiče opustili kvůli nákaze HIV

Pastor Reji Thomas z Bombaje adoptoval ke svým dvěma dětem dalších 22 sourozenců. Šestnáct z nich opustili jejich rodiče kvůli diagnóze HIV

24.02.2017 - Zuzana RychláČtyřiačtyřicetiletý Pastor Reji se dětem s HIV věnuje již 10 let – v roce 2007 poznal mladou dívku, která později zemřela na AIDS. Toto setkání mu zcela změnilo život.

„Když jsem vycházel z nemocnice, potkal jsem velmi mladou dívku. Byla hladová a špinavá. Zeptal jsem se jí, co by chtěla k jídlu a ona odpověděla, že nudle. Slíbil jsem, že jí je přinesu, když jsem se ale druhý den vrátil, už tam nebyla. Později jsem se dozvěděl, že té noci zemřela,“ popisuje své osudové setkání se světem dětí s AIDS pastor Reji.

TIP: Zabijácký virus HIV: Kde se zrodilo zlo?

Začátky byly velmi krušné a uživit rozrůstající se rodinu bylo opravdu náročné. S pomocí přispěchali nejdříve místní – dětem začali nosit oblečení, jídlo, matrace a občas i nějaké peníze. Později se připojili i zahraniční dárci. V roce 2009 si tak Papa Reji, jak mu místní říkají, mohl pronajmout větší dům a jeho rodina tak může dále růst.

  • Zdroj textu

    metro.co.uk

  • Zdroj fotografií

    Profimedia


Další články v sekci