Obětavý Ind adoptoval 22 dětí: Většinu z nich rodiče opustili kvůli nákaze HIV

24.02.2017 - Zuzana Rychlá

Pastor Reji Thomas z Bombaje adoptoval ke svým dvěma dětem dalších 22 sourozenců. Šestnáct z nich opustili jejich rodiče kvůli diagnóze HIV


Reklama

Čtyřiačtyřicetiletý Pastor Reji se dětem s HIV věnuje již 10 let – v roce 2007 poznal mladou dívku, která později zemřela na AIDS. Toto setkání mu zcela změnilo život.

„Když jsem vycházel z nemocnice, potkal jsem velmi mladou dívku. Byla hladová a špinavá. Zeptal jsem se jí, co by chtěla k jídlu a ona odpověděla, že nudle. Slíbil jsem, že jí je přinesu, když jsem se ale druhý den vrátil, už tam nebyla. Později jsem se dozvěděl, že té noci zemřela,“ popisuje své osudové setkání se světem dětí s AIDS pastor Reji.

TIP: Zabijácký virus HIV: Kde se zrodilo zlo?

Začátky byly velmi krušné a uživit rozrůstající se rodinu bylo opravdu náročné. S pomocí přispěchali nejdříve místní – dětem začali nosit oblečení, jídlo, matrace a občas i nějaké peníze. Později se připojili i zahraniční dárci. V roce 2009 si tak Papa Reji, jak mu místní říkají, mohl pronajmout větší dům a jeho rodina tak může dále růst.

  • Zdroj textu:

    metro.co.uk

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907