Ohnivé peklo: Požáry v Austrálii si vyžádaly životy až 500 milionů živočichů

Austrálie čelí katastrofálním požárům, které postihují nejen lidi a majetek, ale i unikátní australskou faunu

31.12.2019 - Stanislav MihulkaNepříznivá předpověď z minulých týdnů se bohužel naplňuje. Austrálii sužují smrtící horka a na mnoha místech řádí devastující požáry. Experti se obávají, že unikátní australská fauna, kterou tvoří pozoruhodné druhy živočichů, utrpí v této sezóně požárů značné ztráty. K dispozici jsou první odhady škod a ty nejsou vůbec dobré.

Australští odborníci odhadují, že od propuknutí většího počtu požárů letos v září, mohlo v Austrálii zahynout zhruba 480 milionů živočichů. Mezi oběťmi by mělo být asi 8 tisíc koalů, což představuje asi třetinu celé populace těchto roztomilých vačnatců v Novém Jižním Walesu. Během požárů zahynuli i lidé, i když jejich počet je pochopitelně mnohem nižší.

TIP: Extrém jako životní styl: Australská příroda nepozornost neodpouští!

Na mnoha místech je situace hrozivá. Vypálenou krajinou bloumají popálená, žíznivá a zmatená zvířata. Místní lidé ale prokazují velkou solidaritu. Přispívají finančními částkami a v terénu také pomáhá rekordní množství dobrovolníků. V Austrálii se požáry opakují každé léto. Letos je ale situace obzvláště nepříznivá kvůli extrémně vysokým teplotám, které panují ve všech šesti státech Austrálie.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Emily Swanson / Twitter


Další články v sekci