Originál malovaného plakátu filmu E.T. se prodal za téměř 10 milionů

17.10.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Originál malovaného plakátu k filmu E.T., který v roce 1982 vytvořil umělec John Alvin, se na dražbě v Dallasu prodal za 394 000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 9 850 000 Kč. Jméno nového majitele plakátu aukční síň Heritage Auctions nesdělila s tím, že si kupující přál zůstat anonymní. Plakát posledních 13 let vlastnil hollywoodský scénárista Bob Bendetson, který má na svědomí televizní seriálové pecky jako jsou Simpsonovi nebo sérii Alf o mimozemšťanovi z planety Melmek.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, Heritage Auctions

  • Zdroj fotografií: Heritage Auctions

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907