Ostře sledovaný start těžké nosné rakety Falcon Heavy proběhne v listopadu

První start těžké nosné rakety SpaceX Falcon Heavy bude ohromující a také velmi napínavý

11.08.2017 - Stanislav MihulkaDalším krokem v rozvoji kosmických technologií společnosti SpaceX by se měl stát první start těžké nosné rakety Falcon Heavy. Podle nejnovějších zpráv je už téměř na spadnutí.

Šéf SpaceX Elon Musk nedávno prohlásil, že historický start nové nosné rakety, i když to bude dost rizikové, by měl proběhnout už letos v listopadu. Po letech náročného vývoje a příprav by raketa Falcon Heavy měla vzlétnout z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě.

Sám Musk se zatím vyjadřuje velmi opatrně a připouští, že by během listopadového startu mohlo dojít k řadě různých komplikací. Zároveň by to ale nebyl Musk, kdyby nebyl ochoten podobným způsobem riskovat.

TIP: Megaraketa Falcon Heavy: Tohle je budoucnost vesmírných letů

Pokud se celý let nosné rakety vydaří podle předpokladů, tak to bude parádní podívaná. Raketu Falcon Heavy tvoří upravená raketa Falcon 9 plus dvě pomocné rakety, což jsou vlastně upravené první stupně rakety Falcon 9. Hlavní raketa kompletu Falcon Heavy by měla přistát na robotické plovoucí plošině, zatímco pomocné rakety přistanou v Kennedyho vesmírném středisku.

  • Zdroj textu

    Universe Today

  • Zdroj fotografií

    SpaceX


Další články v sekci