Pandemií uzavřené školy nejsou pro Japonce překážkou. Studenty zastoupili roboti

18.06.2020 - Vilém Koubek

V Japonsku se rozhodli, že když se studenti kvůli pandemii nemohou dostavit k promoci, převezmou za ně diplom dálkově ovládaní roboti


Reklama

Koronavirus ovlivnil podle OSN životy až 92 % studentů po celém světě. Na univerzitách mimo jiné přerušil zkoušková období či promoce. Tokijská Business Breakthrough University se však nenechala virem zastavit a slavnostní zakončení studia uskutečnila pomocí robotů: Stroje na dálkové ovládání snímaly obličeje absolventů a promítaly je na obrazovku umístěnou v úrovni hlavy. Děkan Šugo Janaka, který celou událost naplánoval, pak vozítkům předal diplomy. Doufá přitom, že by netradiční, avšak oficiální akce mohla inspirovat také další vysoké školy.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907