Pandemií uzavřené školy nejsou pro Japonce překážkou. Studenty zastoupili roboti

18.06.2020 - Vilém Koubek

V Japonsku se rozhodli, že když se studenti kvůli pandemii nemohou dostavit k promoci, převezmou za ně diplom dálkově ovládaní roboti


Reklama

Koronavirus ovlivnil podle OSN životy až 92 % studentů po celém světě. Na univerzitách mimo jiné přerušil zkoušková období či promoce. Tokijská Business Breakthrough University se však nenechala virem zastavit a slavnostní zakončení studia uskutečnila pomocí robotů: Stroje na dálkové ovládání snímaly obličeje absolventů a promítaly je na obrazovku umístěnou v úrovni hlavy. Děkan Šugo Janaka, který celou událost naplánoval, pak vozítkům předal diplomy. Doufá přitom, že by netradiční, avšak oficiální akce mohla inspirovat také další vysoké školy.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejistá budoucnost? Ani po skončení karantény nejeví ekonomika žádné známky ozdravení.

Zajímavosti
Revue

Alžběta byla nejen věrně oddanou společnicí knížete, jeho ženou i rádkyní, přímluvkyní žádajících, ale také schopnou vůdkyní a bojovnicí, bez níž by se její muž kníže Bedřich v bouřlivé době konce 12. století jen těžko udržel na trůně.  

Historie

Vylovený první stupeň rakety Electron.

Vesmír

Vpravo jedna ze zkoumaných Da Vinciho kreseb.

Věda

Lemur kata (Lemur catta) je zřejmě nejznámějším druhem patřícím do čeledi denních lemurů. Tito lemuři žijí v jihozápadní části ostrova Madagaskar.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907