Patnáctiměsíční batole nahrálo vlastní album: Převážná část vznikla ještě v děloze

13.02.2021 - Martin Reichman

Luca Yupanqui je dnes patnáctiměsíční batole, přesto se již za pár týdnů dočká svého prvního hudebního alba – jeho převážná část vznikla ještě v době, kdy byla Luca v děloze své matky


Reklama

Luca Yupanqui, dcera zpěvačky kapely Psychic Ills – Elizabeth Hartové a hudebního producenta Ivána Diaze Mathého, se brzy dočká svého prvního alba. Na tom by nebylo nic divného, tedy pokud by dítětem nebylo patnáctiměsíční batole. Zvuky použité pro album Sounds of an Unborn (Zvuky nenarozeného) navíc pocházejí z časů, kdy Luca Yupanqui pobývala v děloze své matky.

Páreček hudebníků, kteří se již drahnou dobu věnují hlavně experimentálnímu a psychedelickému rocku, nahrával pohyby nenarozené Lucy a pomocí syntezátorů je převáděl na zvuky. Pětihodinový záznam nyní hudebníci mírně upravili a výsledkem jejich snažení je desítka skladeb pro nové album. Podle Liz Hartové a Ivána Mathého jde o původní záznam „předvědomého bytí“. Premiéra alba Sounds of an Unborn je naplánována na 2. dubna, již nyní je ale k mání v předprodeji

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907