Písek a voda: Nové časosběrné video z paluby Mezinárodní vesmírné stanice

11.05.2017 - Martin Reichman

Francouzský astronaut Thomas Pesquet je nejen nejmladším astronautem ESA, je také zdatným kameramanem


Reklama

Francouzský astronaut Thomas Pesquet tráví v rámci aktuální mise Proxima již šestý měsíc na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. Náplní jeho vesmírného „výletu“ je nejen 50 vědeckých experimentů zpracovávaných pro kosmickou agenturou ESA a francouzskou CNES, ale i role kameramana. Takhle se mu z paluby ISS podařilo zachytit pohled na naši planetu.

Časosběrné video, které Thomas natočil, názorně demonstruje, jak velká část naší rodné planety je pokryta pouštním pískem a jak velká plocha Země je vyhrazena oceánům.

  • Zdroj textu:

    esa.int

  • Zdroj fotografií: ESA/NASA, Thomas Pesquet

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907